2024. április 25, csütörtök - Márk

GYALOGOS TERMÉSZETJÁRÓ TÁJÉKOZÓDÁSI TÚRAVERSENY
Országos Természetjáró Tájékozódási Csapatbajnokság 2. forduló
2014. április 12.

A Kiskun Természetjáró SE szervezésében buszos kirándulásra hívjuk a kedves Érdeklődőket.
A részvételi díj tagoknak 1.800 Ft, kívülállóknak pedig 2.700 Ft, melyekben a nevezési díj benne van.

A verseny célja:
Túrázás, versenyzés közben a tájékozódási képesség fejlesztése, a Duna-Tisza közi alföldi
homokbuckás táj megismerése, a természettel, a természetjárással, tájékozódással, térképpel
kapcsolatos gyakorlati és elméleti feladatok megoldása. Túraversenyzés népszerűsítése.
A verseny helye és ideje: Kisszállás-Balotaszállás környéke.
Az első rajt 8 órakor, az utolsó rajt 10:30 órakor lesz.

Rajt és cél: Baja-Szeged közötti 55 sz. főút 47 km-kőnél, a tájékoztató táblák szerint az északra található terület.
Megközelíthető: Gépjárművel érkezők a Baja és Szeged közötti 55 sz. főút 47 km szelvény környékén kell lekanyarodni É-ra, onnan szalagozás vezet a versenyközpontba.
A helyszínre menetrendszerinti busszal is el lehet jutni. Bajáról és Szegedről is a Négyestelep megállóig kell jegyet váltani.

Rendező: a bajai DÉMÁSZ-REZÉT SE Természetjáró Szakosztálya.
Cím: 6500 Baja, Deák F. u. 3.
Tel.: 79/526-500
E-mail: laszlo.franczva@edf.hu
Versenybíróság:
Elnök: Franczva László (Démász-Rezét SE) 30/3492-471
Tagok: Gelányi Zoltán, Csihi János, Szkalisity József, Hermann Gábor, Czikk József, Gelányiné M. Adrienn
Ellenőrző bíró: Gelányi Zoltán
MTSZ ellenőre: Jakab Albert 7030 Paks, Újtemplom u. 20.
Tel.: 20/431-8112 e-mail: jakab.albert@dmtr.hu

A verseny formája és kategóriái:
Bontott távú, kötött menetsebességű, felső-, közép és alapfokú, egyfordulós, nappali természetjáró gyalogos tájékozódási túraverseny. A verseny a hivatalos MTSZ országos csapatbajnokság 2. fordulója.

„A”-„A/36”, „A/50” és „A/60”-„A/70” kategória:
I. felsőfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen, (2011.) M=1:10000 méretarányú alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, tájékozódási feladatokkal nehezített verseny. Az A-A/36 kategóriák azonos és az A/60-A/70 kategóriák is azonos pályán haladnak, de különböző menetsebességgel.
Táv: „A” - „A/36” kb. 9 km, „A/50” kb. 7 km, „A/60” - „A/70” kb. 6 km.

„B" kategória:
II. középfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen, (2011.) M=1:10000 méretarányú méretarányú alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, kevesebb tájékozódási feladattal nehezítve.
Táv: kb. 8 km.

„C/1”, „C/2” kategória:
III. alapfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen, (2011.) M=1:10000 méretarányú méretarányú
alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, útvonalleírással segített, bontott távú verseny, az
időmérő állomások között kötött menetidővel (nagyon kevés tájékozódási tudás szükséges) +
elméleti kérdések. Táv: kb. 7 km.
„C/1” kategória : 14 éves korig „C/2” kategória : korhatár nélkül

A verseny díjazása:
Minden résztvevő emlékjelvényt, a kategóriák első helyezett csapatai REZÉT KUPA 2014. feliratú serleget, az I-III. helyezést elért csapatok érem és oklevél díjazásban részesülnek. A rendezők fenntartják a jogot, hogy kevés induló esetén, az értékelésben kategória összevonást alkalmaznak.
Eredményhirdetés: A verseny napján a versenyközpontban, várhatóan 15-16 óra között.

Kötelező felszerelés:
„A”, „A/36”, „A/50”, „A/60”, „A/70”, ”B” kategóriákban egyaránt: tájoló (ÉK-i rendszerű 360 fokos legyen), íróeszköz, körző, vonalzó, óra (lehetőleg pontos), elsősegélycsomag. „C1” és „C2” kategóriákban íróeszköz, óra.

A versenyen minden „A” kategóriában induló csapat 2 db berajzolt, szúrt nyomdai térképet kap. A többi kategóriában a csapatok 1 db berajzolt versenytérképet kapnak. Ezen felül további berajzolt (nem szúrt) és üres nyomdai térképet az előzetes jelentkezéssel igényelőknek, térítés ellenében (300 Ft/db) tudunk biztosítani.

Nevezés: A nevezéseket 2014. április 7-ig az alábbi címre kérjük.
A jó előkészítés érdekében kérjük a határidő pontos betartását!
Lehetőség szerint a nevezéseket e-mail-en küldjétek. laszlo.franczva@edf.hu

Érdeklődni:
kovacs1951@invitel.hu
kovacs1951@freemail.hu

2024. Április 25. 06:00, csütörtök | Belföld

A kormány felszólította az üzemanyag-kereskedőket, hogy áraikat igazítsák a régiós átlaghoz

A kormány felszólítja az üzemanyag-forgalmazókat, hogy áraikat önkéntes alapon igazítsák a régiós átlaghoz, hogy a magyar üzemanyagárak ne szakadjanak el attól - jelentette be a nemzetgazdasági miniszter szerdán.

2024. Április 25. 06:00, csütörtök | Belföld

Használtautó-kereskedőt buktattak le az adóellenőrök

Megbukott az adóellenőrzésen az a használtgépjármű-kereskedő, aki nyilvántartásait meghamisítva fiktív kölcsönszerződésekkel fedte el bevételeit.

2024. Április 24. 18:24, szerda | Belföld

IPOSZ konferencia a Digitalizációs Keretmegállapodás megvalósulásáról

Hévízen, az IPOSZ által szervezett konferencián az európai digitális átmenet és a Digitális Keretmegállapodás végrehajtásának fontossága került előtérbe.

2024. Április 24. 14:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő

Budapest, 2024. április 24., szerda (MTI) - Az elmúlt 15 évben felépítettük a munkaalapú gazdaságot, és ma már mindenki tudja, hogy szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő