2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Január 24. 14:08, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Versenyt szervez a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület

A kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület 36. versenyét rendezi meg 2018. február 25-én a KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnokban.

A verseny történelmi, terem, örömíjász jellegű.
Célok száma: 25 célállomáson 3D, 2D, egyéni, 10-8-5 pontértékekkel, célonként 3 vessző egy körben.

Kategóriák: Modern-Természetes Pusztai, Modern-természetes Longbow külön,külön, (favessző, madártoll, gyakorló hegy) - Vadászreflex, (famarkolat, gyakorló hegy, irányzék nélkül, stabilizátor, pompom maradhat). Indítunk Barebow kategóriát is.

Tervezett korcsoportok:

• Női-férfi: 3-tól-10-ig
  • Női-férfi: 10-től -14-ig
  • Női-férfi: 14-től -18-ig
  • Női-férfi: 18-tól -30-ig
  • Női-férfi: 30-tól -50-ig
  • Női-férfi: 50 fölött

Figyelem a verseny szervezői a betöltött kort veszik figyelembe! Pl. ha betöltötted 2018. február 25-én a 10. évet, akkor a 10-14 -es kategóriába kerülsz besorolásra.

Figyelem! MINDENKÉPPEN valamilyen IGAZOLVÁNNYAL IGAZOLNOD KELL a pontos születési dátumodat!!!

Minden előnevezést visszaigazolnak a szervezők.

Nevezéskor a következő adatokat kérik:

• Neved, pontos születési dátumod, Íjtípus, amivel versenyezni fogsz (figyelem a tradit megkülönböztetjik pusztaira, vagy longbowra)
  • Egyesületed neve
  • Ha van MÍSZ kártyád, akkor annak a száma. (Új regisztrálónál a megadott adatokat a verseny előtt fényképes igazolvánnyal kell igazolni!)

Helyszíni nevezés lehetséges, de a szervezők nem tudják garantálni az indulást a terem befogadóképessége miatt.

Programterv:

• Nevezés: fél 8 órától 9 óráig. A várható magas létszám miatt a szervezők kérik az időben történő megjelenést, hogy legyen idő a nevezésre, csapatbeosztásra.
  • 8:00-tól gyülekező, bemelegítés.
  • 9:30-kor megnyitó.
  • 10:00-tól verseny,
  • kb. 16 órakor eredményhirdetés. Eredményszámítás alatt íjászpárbaj, külön díjazva.

Büfé üzemel. A verseny ideje alatt szeszesital fogyasztása TILOS! Ha nem bírod ki ital nélkül, akkor kérlek, ne nevezz, mert szondáztatunk és kizárjuk a versenyből az ittas íjászt.

Ha az íjadhoz öltözve, korhű öltözékkel tiszteled meg az eseményt, annak mindenképpen örülnek a szervezők.

Díjazás: Érem, oklevél. (6 fő induló feletti csoportnál az első helyezettnek képzőművész által tervezett érem.) Csapatverseny, (meglepetés ajándékok, különdíjak.)

A versenyt megnyitja: Kapus Krisztián Kiskunfélegyháza, önkormányzati képviselő.
Díjakat átadja: Balla László, Kiskunfélegyháza város alpolgármestere.

Nevezési díj: 3.500 Ft/fő, 18 év alatt 2.500 Ft/fő, 10 év alatt 1.500 Ft/fő.

Előnevezési határidő: 2018. február 22. (csütörtök) 17- a következő géplevélcímen lehet. dk.monika@index.hu

Szervezők: a Hunvér Kft Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2. T.: 06 76/463-888 és a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2.
Dinnyés Gyula 06 70/294-8881, Kis Mónika dk.monika@index.hu

A verseny támogatói: Polgármesteri Hivatal Kkfháza, Freddo Kft, BI TRUCK Szerviz.

A szervezők a változtatás jogát fenntartják!

(Fotó: illusztráció)

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi