2024. május 6, hétfő - Ivett

2021. Június 08. 12:27, kedd | Helyi

Végleges helyére kerül a félegyházi olimpikonok emlékoszlopa

A Félegyházi Szabadidő és Sport Nonprofit Kft. kulturális Programirodája valamint sportszervezője nevében tisztelettel meghívom a kiskunfélegyházi születésű illetve Félegyházához köthető Olimpikonok emlékoszlopának felújítás utáni – végleges helyén történő – felavatására.

A rendezvény az „Olimpiai világnap” napján 2021. június 23-án 16 órakor kerül megrendezésre a Városi Sportcsarnok főbejáratához közel.

Az Olimpiai világnapot 1987 óta ünnepeljük, annak emlékére, hogy 1894. június 23-án Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére Párizsban kongresszus nyílt, amelyen elhatározták az ókori Görög Olimpiai játokok újjáélesztését.

Az avatás kiemeli városunk lakóinak sportszeretetét és a sportnevelésben betöltött fontosságát, valamint azt a tiszteletteljes várakozást, amivel a 2020-ban elhalasztott 32. Tokióban megrendezésre kerülő Olimpiát várjuk.

Hálásak vagyunk a Bozóki Design Kft-nek, hogy az emlékoszlop nagyértékű felújítását, áthelyezését nagy hozzáértéssel, térítésmentesen időben elkészítették, minden félegyházi polgár örömére.

Iványi Ferenc
programiroda igazgató

Kordás Roland
ügyvezető

Simon Zoltán
sportszervező

Fotó: Félegyházi Közlöny

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból