2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Augusztus 14. 11:00, vasárnap | Helyi
Forrás: miss.at

Védd magad… a téves információktól

4+1 tévhit a napvédőkkel kapcsolatban

Már javában tombol a nyár, de van, aki még csak most kezdi valóban élvezni a Nap édes sugarait, a közeljövőben látogat csak el egy közeli vagy távolabbi víz partjára. Az ember ilyenkor alig várja, hogy belevethesse magát a hűs habokba, és a Napon töltött órák gyönyörű színt kölcsönözzenek majd neki.

Manapság már ritka, hogy az ember valamilyen fényvédő beszerzése nélkül ugrik el a strandra, vagy indul nyaralni. A magas faktorszám mellett igyekszünk fontos, a napozást érintő információkkal is felvértezni magunkat. Ahogy a naptejek közül is válogatunk, bizonyos „infók” valóságtartalmának is érdemes utánajárnunk.

Mert jó tudni, hogy igaz-e…
... hogy a napvédőt tényleg alaposan bele kell masszírozni a bőrünkbe?
Nem, csak gyengéden kell felvinni a bőrünkre, így fejti ki legjobban a hatását. Kutatók állítása szerint a „durva” bemasszírozás módosíthatja a napvédő tulajdonságait.

... a bizonyos faktorszámmal ellátott krémek elegendőek
Talán kora tavasszal, vagy télen elegendőek ezek az alacsony faktorszámú, könnyű krémek. De nyáron, amikor erős a sugárzás, inkább kifejezetten a napvédelemre kifejlesztett krémeket válasszuk.

... a ruházat véd a Nap káros sugarai ellen
Sajnos a nagyon erős sugárzás ellen nem véd, ha lenge, könnyű ruhában teszünk egy sétát a Nap sugarai alatt.

... hogy árnyékban nem lehet leégni
Sajnos, egy terebélyes lombozattal bíró fa vagy egy napernyő nem véd a napégés ellen, hiszen a Nap sugarai sokszor a talajról, vízről visszaverődve is égethetik a bőrünket.

... a szoláriumozás véd a leégéstől, valamint segít, hogy előbb elnyerjük a kívánt bőrszínt a strandon

Ha alapszínt ad is a rendszeres szoláriumozás, a napégés, illetve a Nap káros sugarai ellen nem véd.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból