2024. április 24, szerda - György

2014. Május 22. 15:23, csütörtök | Helyi
Forrás: - szerk. -

Városalapítók napja - Részletes programterv

XV. VÁROSALAPÍTÓK NAPJA 240 éve mezőváros Kiskunfélegyháza hagyományőrző és kulturális fesztivál rendezvénye.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tisztelettel és szeretettel meghívja Önt és kedves Családját a május 24 – 25. között megrendezésre kerülő XV. VÁROSALAPÍTÓK NAPJA 240 éve mezőváros Kiskunfélegyháza hagyományőrző és kulturális fesztivál rendezvényeire.

XV. VÁROSALAPÍTÓK NAPJA RENDEZVÉNYEI

Május 21. (szerda), 17:00:
Élő példaképeink – vendég: Balázs Árpád Kiskunfélegyháza díszpolgára. Helyszín: Városháza – díszterem.

Május 22. (csütörtök), 17.00 óra:
A Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti tanszakának kiállítás megnyitója. Helyszín: Művelődési központ – aula.

Május 22. (csütörtök), 18.00 óra:
Kiskunfélegyháza díszpolgárainak életét bemutató kamara kiállítás. Helyszín: Petőfi Sándor Városi Könyvtár.

Május 24. (szombat):
Nemzeti értékeink – Nemzetközi találkozó, Hungarikum nap – Kiskun Múzeum. A rendezvényt megnyitja Kapus Krisztián polgármester.
10.00 óra: – Előadások a magyar értékek gyűjtésének folyamatáról – Lezsák Sándor, a Hungarikum Bizottság tagja, az Országgyűlés alelnöke és Mészáros Márta, a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság tagja, a Kiskun Múzeum igazgatója. – A Bács-Kiskun Megyei Értékőrök bemutatkozása: Értékgyűjtő kiadvány bemutatása, Nemzeti értékeink – városunk büszkeségei – kiállítása Hungarikumok Gyűj-teményében, a Magyar értéktárban, a Helyi Értéktárban szereplő értékeinkből. 13.00 óra – Határtalan gasztronómia –meghívott testvérvárosi vendégek szervezésében. 14.00 óra – Örökségünk – a helyismereti vetélkedőn készített tablók bemutatása.

Koncertek, helyszín: Béke téri színpad

Május 24. (szombat):
13.30 óra Sirius születésnap – 18 éves a Sirius Rádió (Az Alapfokú Művészeti Iskola fúvószenekarának showműsora, az iskola táncosai szamba és modern táncokkal.; A Láma Dalai koncertje; a Kis türelmet koncertje; Kismakkos táncegyüttes és vendégei. 16.30 óra: Jolly és Suzy könnyűzenei műsora. 18.30 óra: Fiesta kontertje. 20 óra: PASO (Pannonia All Star Ska Orchestra) koncert.

Május 25. (vasárnap):
9.00 óra: Szentmise,helyszín:-Sarlós Boldogasszony Plébániatemplom. 10.30 óra: Ünnepi képviselő-testületi ülés – Városháza – díszterem, kitüntetések átadása. X. Helyismereti Vetélkedő eredményhirdetése.

Gyermeknapi programok:

Mozizz a gyermekekért! – jótékonysági filmvetítés,(200.-Ft/jegy) helyszín: Petőfi Mozi – 9.30 óra: Jégvarázs. 11.30 óra: A mogyoró meló 15.00 óra: gyermeknapi programok a Művelődési Ház szervezésében, helyszín: Béke téri színpad. Moha és Páfrány zenés, interaktív mesejáték (Astúdió Színház); Wings Tánccsoport Egyesület; Silver Step Táncstúdió; Thália Színjátszó Kör Béke téri színpad 17.00 óra: Operett gálaest (Mády Piros es Magócs Ottó). 18.00 óra: Kaczor Feri műsora 19.00 óra: Bulletprof New Contry koncertje. 21.00 óra: Ocho Macho koncert.Szombaton és vasárnap: Étkezési lehetőség, vidámpark, kézműves kirakodó vásár – Béke tér.

Egyesületek, szervezetek kulturális- és sportprogramjai:

Május 24. (szombat):
Egész napos programok: Tárt kapuk – nyitott hétvége a Kiskun Múzeumban (Petőfi és Móra emlékházak kiállítása szombaton 9-17 óráig), 9.00-19.00 óra: Kreatív dobozok a Főtéren – nyitott szabadtéri alkotónap a Holló-kör galéria előtti területen.

9.30 óra: XI. Kuchinka Vilmos Úszó Emlékverseny Rendező: Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület. Helyszín: Kiskunfélegyházi Strand és Uszoda

10.00 óra: Kiskun Kupa id. Besze László Birkózó Emlékverseny, helyszín:KÉSZ Aréna Sportcsarnok.

10.00 óra: Kiskun Kupa – utcai futóverseny (XIII. Fornetti Kupa Bács-Kiskun Megyei Futó Körverseny 4. állomása). Helyszín: Polgármesteri hivatal előtt

12.00 óra: Virág László festőművész kiállítása, helyszín: Petőfi Sándor Városi Könyvtár

14.30 óra: A Natura Hungarica Alapítvány ”(M)érték vagy!” projektjének táblaavatója, helyszín: Petőfi tér.

14.30 óra: XVI. ORSZÁGOS MAZSORETT FESZTIVÁL – Felvonulás az Ady Endre utcától a Kossuth utcán 15.00 óra: XVI. Országos Mazsorett Fesztivál csoportjainak bemutatója, helyszín: Korona utcai szabadtéri színpad

15.00 óra: Papp László Bokszakadémia Kiskunfélegyházi Kihelyezett Szakosztályának bemutató mérkőzései, majd pedig profi mérkőzések , helyszín: Petőfi tér.

17.00 óra: Bárdos Lajos Zenei Hetek – Ünnepi Kórushangverseny Bárdos Lajos műveiből, születésének 115.évfordulójára. Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesületének szervezésében. Helyszín: Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola tornacsarnoka.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).