2024. április 19, péntek - Emma

2022. Április 26. 12:55, kedd | Helyi sport

Vadász László Memorial Rapid Open Sakk Emlékverseny

Április 23-án a Sportcsarnokban rendezték a Vadász László Memorial „Rapid Open” Sakk Emlékversenyt.

Az ünnepélyes megnyitón a Himnusz eléneklése után, a fővédnök, Csányi József polgármester úr üdvözölte a megjelenteket, a város-, a megye- sőt országhatáron túlról is érkezőket, akik a városunkban született olimpiai bajnok kedvenc sportjának gyakorlásával szeretnének tisztelegni emléke előtt.

Tanács István, a Bács-Kiskun Megyei Sakkszövetség elnöke, a Kiskunfélegyházi Honvéd Testedzők Köre Sakkszakosztály vezetője örömmel nyugtázta, hogy a fiatalok mellett néhányan a nagymester korosztályából is fognak játszani. Névadónk a játékkal szülővárosában ismerkedett meg, de minősítést már Budapesten kapott, ahová családjával 12 éves korában költöztek. Legnagyobb sikere az 1978-ban Buenos Airesben rendezett Sakk-olimpián szerzett bajnoki cím, amit Portisch Lajos, Ribli Zoltán, Adorján András, Sax Gyula, Csom István társaságában Vadász László életében elért. Győzelmünk akkor sakktörténelmi pillanat volt, megtörték a szovjetek hegemóniáját, pont előnnyel bajnokok lettek. Korábban sokszor azonos ponttal is, mindig csak a dobogó második fokára léphettünk. Kiskunfélegyháza városa büszke lehet arra, hogy (a játék időpontjában) a verseny névadója az egyetlen Olimpiai Bajnok, aki városunkban látta meg a napvilágot.

A főrendező Iványi Ferenc programigazgató a verseny megálmodója bemutatta a létesítményt, örömét fejezte ki, hogy a Sportcsarnok fennállása óta először, otthont adhat egy ilyen „csendesebb” eseménynek is.

Seres László főbíró szabályismertetése-, a nevezés lezárása- és a számitógépes párosítási jegyzék elkészítése után elindultak a sakkórák a meghirdetett két csoportban, összesen hatvanhatan kezdték meg a játékot.
A verseny sportszerűen, zsűriesemény nélkül lezajlott, az eredményhirdetésre a tervezett időben került sor. A díjazottaknak a serlegeket, érmeket és ajándékokat Simon Zoltán sportszervező és Iványi Ferenc programigazgató adta át.

A rendezvény mellé állt a félegyházi sportot és közkultúrát oly sokat támogató Dél-100 Kft.

Eredmények:
„A” OPEN csoport FIDE RAPID Minősítő Nemzetközi Verseny
1. Vidéki Sándor nemzetközi mester Paks
2. Volosin Vladimír nemzetközi mester Szentes
3. Csendi Balázs Miskolc

„B” csoport, nem minősítő, versenyengedély nem szükséges
1. Litavecz Gábor Dr. Kunszállás
2. Faragó Gergő Levente Kiskunfélegyháza
3. Turcsányi Mátyás Kiskunfélegyháza

A verseny résztvevői között külön díjak is kerültek kiosztásra.

Zárszavában Iványi Ferenc megköszönte a részvételt, bejelentette, hogy a napközben kapott elismerő nyilatkozatok megerősítették abban, hogy a versennyel hagyomány teremtődött, jövőre is várjuk a sakkozókat, mindenkinek további jó egészséget és sportsikereket kívánt.

A sok fiatal versenyző nevezése bizonyítja, hogy a sakkjátéknak van utánpótlása, tehát van jövője.

Teljes részletességgel az eredmények a Városi Sportcsarnok facebook oldalán elérhetőek.

Iványi Ferenc főszervező és
Seres László főbíró