2024. április 27, szombat - Zita

2018. Szeptember 12. 12:50, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Hamarosan átadják a szervdonorok emlékművét Kiskunfélegyházán

2018. szeptember 26-án adják át Kiskunfélegyházán az Alsótemető megújult ravatalozójánál azt az emlékhelyet, amit azon szervdonorok tiszteletére készítették, akik szerveikkel emberek életét mentették meg.

Ez az ország első olyan emlékhelye, ahol szervátültetettek és donor hozzátartozók találkozhatnak.

Az emlékmű avatás 2018. szeptember 26-án 16 órakor szakmai fórummal kezdődik a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében (6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.)

Programok:

• A fórumot megnyitja Csányi József Kiskunfélegyháza polgármestere
  • A magyarországi szervdonációs programok bemutatása - Előadó: dr. Mihály Sándor az Országos vérellátó szolgálat transzplantációs igazgatója
  • Élet a szervátültetés után - Bemutatja: Berente Judit a Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke (maga is vesetranszplantált)
  • Nyárai Gerzson: Halottat operálunk, hogy életet menthessünk című filmjének levetítése.

Az előadások előtt és után kiállítás látható Mónus Márton fotóiból, mely bemutatja a transzplantáció folyamatát, valamint a donor hozzátartozók tragédia utáni életét.

További programok:

• 17:00 órakor az Alsótemető ravatalozójánál Csányi József Kiskunfélegyháza város polgármestere átadja az emlékművet.
  • Hajagos Gyula esperes plébános megáldja és megszenteli az emlékhelyet.
  • Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárainak előadása.
  • A donor hozzátartozók nevében Csikós Józsefné beszél a családokat ért tragédiáról.

(Címlapfotó: illusztráció)

Címkék: donor, szervdonor

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson