Hírek
2011. November 23. 07:11, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Uniós figyelmeztetést kapott Magyarország
Öt tagállamot - Lengyelországot, Belgiumot, Ciprust, Máltát és Magyarországot – is figyelmeztetésben részesített az Európai Unió.
Mivel az érintett országok jövőre megsérthetik a közös költségvetési szabályokat, amennyiben felhagynak a deficit elleni kemény eljárásokkal.
A feltételezett szabálysértésre kedden Olie Rehn gazdasági biztos figyelmeztetett, s nem az első alkalommal: november elején, Brüsszelben arról számolt be, hogy bár jövőre még tartható a 3 százalékos deficithatár, 2013-ra ismét ennél magasabb hiánnyal kalkulálnak. Az Európai Bizottság már ekkor a szigorú deficit eljárások fenntartására ösztönözte a hiánnyal küzdő országokat; eszerint, ha az érintett államok jövőre lazítanak a hiánycsökkentéssel, azzal az Unió költségvetési politikájával mennek szembe
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
