2024. május 15, szerda - Zsófia

2013. Október 09. 19:00, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Ülésezett a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság

Soron következő ülését tartotta október 8-án a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság. A napirendi pontok között szerepelt a szeptemberben kibocsájtott, és az ezidáig visszaérkezett kérdőívek értékelése, amelyek a helyi értékek széles körű feltárását hivatottak szolgálni.

Dongó József, a bizottság alelnöke elmondta, tovább kívánják bővíteni a gyűjtőhelyek számát, a média segítségével arra buzdítani a lakosságot, hogy még többen töltsék ki a kérdőíveket. Szóba került az is, hogy következő ülésre meghívják a Lakiteleki Népfőiskolán indult megyei értékőr képzés résztvevői. Döntés született arról, hogy a helyi Értéktár Bizottság részt kíván venni a magyar nemzeti értékek és a hungarikumok gyűjtése és a magyar értéktárak fenntartására érdekében kiírt pályázaton.

A kérdőív megjelent a Félegyházi Közlönyben, amelyet kitöltve, kiegészítve leadhatnak a városi könyvtárban, a művelődési központban, a Kiskun Múzeumban, a polgármesteri hivatal aulájában. A kérdőív letölthető és kitöltés után az alábbi emailcímre ertektar@kiskunfelegyhaza.hu is visszaküldhető legkésőbb október 31-ig.

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).