Hírek
2020. Június 17. 12:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újra elindult a szervek adományozása és beültetése
A koronavírus-járvány után visszaállni látszik a régi rend a szervátültetésben és -adományozásban
- mondta Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat transzplantációs igazgatója szerdán a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Az igazgató elmondta, májustól ismét a járvány előtti szinten van már a szervdonáció és a szervátültetés mértéke is.
A járvány alatt - elsősorban márciusban és áprilisban - jelentősen lecsökkent a szervátültetések száma - fűzte hozzá.
Kiemelte, a felmérések azt jelzik, hogy a koronavírus-kockázat a szervátültetések terén nem kiemelkedő például a fertőzés lefolyásában vagy a halálozásban. Az már nagyobb kockázatot jelent, hogy - megakadályozandó a beültetett szerv kilökődését - a műtét után olyan gyógyszereket kell szedniük a betegeknek, amelyek gyengítik az immunrendszert.
Transzplantáció esetén a donorokat eddig is számos betegségre szűrték, ami most kiegészült a koronavírus-szűréssel - fűzte hozzá Mihály Sándor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
