2024. április 18, csütörtök - Andrea

2018. Május 04. 12:08, péntek | Helyi
Forrás: futsalhungary.hu

Újra a moszkvai tornán a magyar női válogatott

A IX. Győzelem Napja, nemzetközi női futsal tornát rendezi az orosz szövetség, melyen ismét részt vesz a magyar válogatott.

Az igen rangos esemény május 6-9. között kerül megrendezésre az "Akváriumban" Krasznogorszkban, Moszkva külvárosában.

Ebben az évben az orosz női válogatott mellett a spanyol, a magyar és a lengyel csapatok vesznek részt a versenyen.

Az orosz női válogatott április 13-án és 14-én barátságos meccseket játszott a lengyel nemzeti csapattal, erre a tornára felkészülendő. Mindkét mérkőzést Evgeny Kuzmin csapata nyerte 4: 2 és 3: 1 arányban.

A legnevesebb résztvevő és a trófea jelenlegi védője Spanyolország. Az orosz női válogatott 2013-ban a verseny győztese lett, és a többi években mindig ezüstérmet nyert. A magyar csapat részt vett a verseny első öt kiírásában, és kétszer bronzérmes lett. Lengyelország a 2016-ban volt jelen a Győzelem Napja tornán, amikor is a negyedik helyen végzett.

A torna programja:

Május 6. vasárnap
17:00 Magyarország - Spanyolország
19:00 Oroszország - Lengyelország

Május 7. hétfő
16:00 Lengyelország – Spanyolország
18:00 Magyarország - Oroszország

Május 9. szerda
12:00 Lengyelország - Magyarország
14:00 Oroszország – Spanyolország

Dombó János, a magyar női válogatott edzője nyilatkozta a Hungarynak a tornára készülve:
- Nagyon örülök, hogy ismét nemzetközi mérkőzéseket játszunk a női válogatottal. Ez a torna is az EB selejtezőkre történő kiválasztások, felmérések egyik ragyogó lehetősége. Rögtön erős ellenfelekkel tudunk játszani, ahol tesztelhetjük a számításba jövő játékosainkat. Az orosz tornára utazó keretbe természetesen sokan nem kerültek, kerülhettek be azok közül, akiket még számításba veszünk a későbbiek során. Ennek technikai okai is vannak, de sérüléssel is bajlódnak játékosok, de Csepregi Gabi pedig példának okáért az olasz bajnoki hajrá miatt kell, hogy klubcsapatát erősítse most. Az ellenfeleket nézve elmondhatjuk, hogy a világ élcsapataival játszhatunk – az elmúlt évek világbajnokai – az orosz és a spanyol csapat személyében, ami az esélyeinket is behatárolja. Az újonnan alakuló lengyel válogatott pedig egyre jobb eredményeket ér el, a lengyel női labdarúgásnak óriási a merítési lehetősége. Nyugodtan mondhatjuk tehát, hogy célunk a tapasztalatszerzés, és a játékosok nemzetközi szinten való tesztelése.

A magyar női válogatott kerete:

Kapusok:

• Torma Lilla /Hajdúböszörményi TE/
  • Hargas Annamária /Agenta Girls Szekszárd FC/

Mezőnyjátékosok:

• Varga Adél /BrandMission-Artifex Tolna/
  • Krascsenics Petra /Astra-4IG-Kiskunfélgyházi Bulls/
  • Krascsenics Csilla /Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls/
  • Gelb Mónika /Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls/
  • Halászi Kinga /Astra-4IG-Kiskunfélgyházi Bulls/
  • Miliczki Noémi /Miskolci Vénusz/
  • Kota Gabriella /Hajdúböszörményi TE/
  • Bokor Adrienn /Hajdúböszörményi TE/
  • Orbán Szandra /Ricsilla Futsal/
  • Megyeri Boglárka /Ricsilla Futsal/
  • Megyes Ágnes /Agenta Girls Szekszárd FC/
  • Horváth Katalin /Agenta Girls Szekszárd FC/
Címkék: Dombó János, futsal

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.