2024. május 14, kedd - Bonifác

2014. Szeptember 25. 11:22, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Újjászerveződött a KEF

Újra megalakult Kiskunfélegyházán a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum ma (szeptember 25-én) a polgármesteri hivatalban. A résztvevők a szervezet hatékony működésének érdekében szakmai munkacsoportokat hoztak létre.

Kiskunfélegyháza önkormányzata a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet pályázatán mintegy 450.000 forint, vissza nem térítendő támogatást nyert a félegyházi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum létrehozására.
A fórum mai ülésén szakmai munkacsoportok megalakítását kezdeményezték a résztvevők. A tervek szerint három – közösségi, ellátó, hatósági – munkacsoportba tömörülnek a város intézményeinek, szervezeteinek és a hatóságok képviselői annak érdekében, hogy hatékonyan fel tudjanak lépni a kábítószer fogyasztás és terjesztés ellen. Éppen ezért a KEF elsődleges feladata Félegyházán egy drogstratégia kidolgozása lesz. A szervezet legközelebb október 2-án ül össze, akkor már a három szakmai csoport külön-külön is fog egyeztetést tartani.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.