2024. április 27, szombat - Zita

2015. Május 23. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: vg.hu

Újabb halálos vírust hordozó kullancsok

Ezt is a felmelegedés számlájára írják....Már Magyarországon is találtak olyan kullancsot, amely hordozta a krími-kongói vérzéses láz vírusát, és olyan szúnyogot is, amelyben nyugat-nílusi vírus volt.

Baranyában és Hajdú-Biharban fordult már elő ilyen élősködő, amely 30-50 százalékban halálos betegséget okoz.

Ezek trópusi vírusok, de a felmelegedés miatt az élősködők egyre északabbra húzódnak, és súlyos, halálos betegségeket okozhatnak. IIyen vírusokat is tárolnak az úgynevezett Nemzeti Biztonsági Laboratóriumban, ahol van ebola és malária vírus is.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker