2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Március 03. 17:11, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

Új burkolatot kapott a Mentőállomás udvara

A Kiskunfélegyházi Mentőállomás felépítményeinek felújítása után immár a belső udvari rekonstrukciós munkálatok is elkészültek.

2015-ben az Országos Mentőszolgálat jóvoltából közel 60 millió forintos projekt keretében Kiskunfélegyháza Mentőállomása megépült és kapott egy új mentőautót is, ami a legmodernebb 21. századi követelményeknek is megfelel. A projekt kivitelezésekor sajnos az udvar megújítása nem történhetett meg anyagi források hiányában.

Kiskunfélegyháza város Önkormányzata Bense Zoltán képviselő kezdeményezésére felvetette, hogy a az Önkormányzat állítsa be azt az összeget a költségvetésbe, amely a mentőállomás udvarának térkövezésére elegendő. Ezt követően az Önkormányzat 2015. december 17-i ülésén döntött arról, hogy a munkálatok elvégzéséhez mintegy 9.933.000 Ft forrást biztosít a 2015. évi költségvetés általános tartaléka terhére – tudtuk meg Csányi Józseftől, városunk polgármesterétől az ünnepélyes átadáson.

A kivitelezési munkálatokat az ÚT-ÉP-KER 97. Kft. végezte el. Műszaki tartalmát tekintve a felújítás során mintegy 550 m2 térkő burkolat teljes körű kiépítése történt meg a régi betonburkolat elbontásával, 8 személygépkocsi részére alakítottak ki belső parkolót, 12 db közmű fedlap szintre emelése, 30 m2 járda átépítése, 2 db víznyelő akna beépítése, valamint a csapadékvíz elvezetés, és a hálózatra történő rákötése valósult meg a kapubejáró teljes körű átépítése mellett.

Mindannyiunk örömére szolgál, hogy a Kiskunfélegyházi Mentőállomás felépítményeinek felújítása után immár a belső udvari rekonstrukciós munkálatok is elkészültek, hogy az európai uniós normáknak és a kor technikai, technológiai, infrastrukturális elvárásainak megfelelően tovább javulhasson a helyi és térségi ellátás színvonala.