2024. április 25, csütörtök - Márk

2014. Augusztus 12. 09:52, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Tűzijáték augusztus 20-án

Idén is színvonalas programok várják a félegyháziakat államalapításunk ünnepén.

Idén is színvonalas programok várják a félegyháziakat államalapításunk ünnepén. A rendezvénysorozat augusztus 18-án, Méhes Lóránt festő, szobrász kiállításával indul. A központi ünnepséget augusztus 20-án délelőtt a Szent István téren tartják. Minden túl lesz szoboravatás, arató felvonulás, koncertek és tűzijáték is.

Programok:
Augusztus 18. (hétfő):
17:00 Méhes Lóránt festő, szobrász kiállítása
helyszín: Művelődési Központ

Augusztus 19. (kedd):
17:00 T. Selman Ilona festő akvarell kiállítása
helyszín: Petőfi Sándor Városi Könyvtár
17:00 Kenyérszentelés a haleszi haranglábnál
19:00 Kenyérszentelés a selymesi Mária-szobornál

Augusztus 20. (szerda):
8:30 Népi mesterségek, kézimunkák és művészetek kiállításának megnyitója.
A kiállítást megnyitja Németh László – az Országos IPOSZ elnöke,
helyszín: Vállalkozók Ipartestülete (a kiállítás 2014. augusztus 20-24-ig látogatható)

9:00 Felújított Dózsa György szobor avatása
helyszín: Dr. Holló Lajos és az Oskola utca sarkánál lévő tér
Szent István tér:

10:00 Lezsák Sándor országgyűlési képviselő ünnepi beszéde

10:15 Szent István szobor koszorúzása

10:30 Ünnepi szentmise, celebrálja: Gyulay Endre, a Szeged-csanádi egyházmegye ny. püspöke

11:30 Arató felvonulás érkezése a Kossuth utcán a Szent István templomhoz, az új kenyér megszentelése

12:00 Arató felvonulás a Kossuth utcán a városházáig, az új kenyér megszegése a városháza előtt

Petőfi tér:
15:00 Történelmi élőkép megjelenítése tradicionális íjászbemutatóval, két jurtában kiállítás a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület szervezésében és közreműködésével

Koncertek a Béke téri színpadon
(a TÁMOP-5.3.6-11/1-2012-0076 azonosító számú „Komplex telep-program Kiskunfélegyháza város Alpári út. 1 – Délibáb utca szegregátumban” elnevezésű pályázat támogatásával):

16:30 Dolly Roll koncert

18:00 Bangó Margit koncert

19:00 „Latin varázs” utcabál

22:00 Tűzijáték

A Kiskun Múzeum 8-17 óráig ingyenesen látogatható.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot