Hírek
2013. Augusztus 13. 15:48, kedd |
Helyi sport
Forrás: - Gulyás -
Turul Koppány íjászai Bugacon
Bugacon került megrendezésre augusztus 9-11 között a hagyományokat felelevenítő és azokat tovább éltetni hivatott II. Ősök Napja
Bugacon került megrendezésre augusztus 9-11 között a hagyományokat felelevenítő és azokat tovább éltetni hivatott II. Ősök Napja. A Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület 25 főt számláló íjászcsapatával képviselte városunkat. Gazdagon díszített korhű ruhákban, saját zászlóval vettek részt a látványos, tömeget vonzó seregszemlén, illetve két jurtát is állítottak. Az egyesület az augusztus 20-i rendezvényeket színesítve 18 órai kezdettel történelmi élőképpel egybekötött íjászbemutatót tart a kiskunfélegyházi Petőfi téren, ahol az íjászat iránt érdeklődők lehetőséget kapnak, hogy maguk is kipróbálhassák őseink mindennapi harci eszközét.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 16:30, kedd | Helyi sport
Dobos Eszter az ország legjobbjai között – rangos díjat vehetett át Inárcson
2026. január 31-én Inárcson került megrendezésre a Magyar Lovassport Szövetség, azon belül pedig a Lovassportok Amatőr és Utánpótlás Szakágának éves díjátadó Gálája.
2026. Február 01. 21:58, vasárnap | Helyi sport
Félegyházi éremeső a Kelet-Magyarország Kupán a birkózóktól
Az elmúlt szombaton Miskolcon rendezték a Kelet-Magyarország Kupa szabadfogású birkózó versenyt, az U10, U11 és U13-as korosztályoknak.
2026. Január 26. 15:43, hétfő | Helyi sport
Éremeső Korondon: kilenc dobogós hely a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzőitől
Egy nagyszerűen sikerült hétvégén vannak túl a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői.
2026. Január 23. 10:54, péntek | Helyi sport
Eredményes szereplés a soltvadkerti Grundbirkózó területi döntőn
A Grundbirkózó program területi döntőjét Soltvadkerten rendezték meg, ahol a térség több intézménye is képviseltette magát.
