2024. május 4, szombat - Mónika

2013. Szeptember 28. 17:40, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Tudtad-e? Érdekességek a nagyvilágból

Meghökkentő, megbotránkoztató, vagy éppen vicces érdekességek a nagyvilágból. Tudtad?

1. Mindenki tudja, hogy a spenót sok vasat tartalmaz, ezért aztán a szülők erőszeretettel erőltetik le gyermekeik torkán. Az igazság azonban az, hogy a spenót semmivel sem tartalmaz több vasat, mint bármely más zöldség. A félreértés még az 50-es évekből származik, amikor egy élelmiszerkutató rossz helyre tett egy tizedesvesszőt, így a vizsgálat eredménye tízszeres vastartalmat mutatott a valósághoz képest.

2. A heroin eredetileg a Bayer nevű gyógyszergyár védjegye volt – így nevezték el az általuk gyártott morfiumot.

3. A bambusz naponta akár 90 centimétert is képes nőni.

4. Ha Tokióból elindul egy repülőgép reggel hét órakor, akkor Honoluluba előző nap délután fél ötkor érkezik meg.

5. A középiskolában Robin Williams-t megszavazták a „Legkevésbé valószínű, hogy sikeres lesz” díjra.

6. Az acélban 15-ször gyorsabban terjed a hang, mint a levegőben.

7. A Holdon, az asztronauták által hagyott lábnyomok szerencsés esetben akár 10 millió évig is láthatók lesznek.

8. Az USA államok közötti autópályáit úgy építették, hogy minden 5 mérföld útból legalább 1 mérföld egyenes legyen. Ezek az egyenes útszakaszok repülőgép leszállópályaként használhatók háború vagy egyéb vészhelyzet esetén.

9. A szex közben elhalálozó férfiak 85%-a éppen megcsalta a feleségét.

10. A repülőgép anyahajókon található katapult, amivel a repülőgépeket gyorsítják fel, egy kisteherautót majdnem két kilométer távolságra lenne képes eldobni.

11. A Mount Everestet megmászni próbáló alpinisták közül minden negyedik belehalt a kísérletbe.

12. Az "Abrakadabra” a valóságban tényleg varázsszó volt, a szénaláz gyógyítására alkalmazták.

13. Régen a távíró berendezések tesztelésére a „quick brown fox jumps over the lazy dog” mondatot használták, mivel ez tartalmazza az angol ABC összes betűjét.

14. Amikor az első kacsacsőrű emlős megérkezett a British Múzeumba, a vezetőség azt gondolta, hogy hamisítvány és megpróbálták a csőrét kihúzni.

15. Helsinkiben (Finnország) a rendőrök a tilos helyen parkoló autókra nem büntetőcédulát tesznek, hanem leeresztik a kereküket.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál