Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

Mint megírtuk, szerdán az Egyesült Államok szankciókat vetett ki két nagy orosz olajcégre, a Rosznyeftre és a Lukoilra, hogy ezzel fokozzák a nyomást Vlagyimir Putyinon, hogy az mielőbb hajlandó legyen befejezni az ukrajnai háborút. Hasonló súlyú lépésre a Trump-adminisztráció idején még nem került sor, Amerika érezhetően bekeményített most Moszkvával szemben.

A bejelentést hozó Scott Bessent pénzügyminiszter nem titkolta, hogy azért döntöttek a szankciók mellett, mert megítélésük szerint Oroszország nem eléggé eltölélt a béke mellett, a tárcavezető direktben fel is szólította az orosz felet, hogy hagyja abba az öldöklést.

Donald Trump az Ovális Irodában Mark Rutte NATO-főfitkárral az oldalán beszélt először a szankciókról.

Valahányszor beszélek Vlagyimirrel, jó megbeszélgetéseket folytatunk, aztán ezek sehova nem vezetnek. Egyszerűen sehova

– idézi az orosz elnökre utaló Trumpot a BBC. Trump hozzátette, úgy érzi elérkezett az idő arra, hogy előálljanak a szankciókkal, így is sokat vártak vele. Az amerikai elnök szerint hatalmas szankciós csomagról van szó, de bízik benne, hogy azt hamar vissza tudják majd vonni, mert az azt jelenti, hogy Oroszország is jobb belátásra tér.

Címkék: békecsúcs, trump

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 17:00, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: közeledik a befejezés, de időpontról még nem lehet beszélni

A békefolyamat során elvégzett munka alapján elmondható, hogy közeledik az ukrajnai konfliktus befejezése, de konkrét dátumokról egyelőre nem lehet beszélni

2026. Május 11. 17:00, hétfő | Külföld

Hantavírus - Megkezdődött a Hondius utasainak evakuálása Tenerifén

Megkezdődött a Hondius holland óceánjáró utasainak evakuálási folyamata Tenerife szigetén - jelentette be a spanyol egészségügyi miniszter a kikötőben tartott sajtótájékoztatón vasárnap reggel.

2026. Május 09. 09:00, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Háromnapos tűzszünetet jelentett be Trump Ukrajna és Oroszország között

Szombattól kezdődően háromnapos tűzszünetet jelentett be Ukrajna és Oroszország között Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken.

2026. Május 04. 16:00, hétfő | Külföld

Több mint kétszáz embert ítéltek el hazaárulás címén tavaly Oroszországban

Tavaly 219 embert ítéltek el az orosz bíróságok hazaárulás címén - közölte vasárnap a TASZSZ orosz állami hírügynökség az orosz legfelsőbb bíróság adataira hivatkozva.