Hírek
2020. Szeptember 17. 14:12, csütörtök |
Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság
Transformers-ekhez hasonló teherautók közlekedtek az M5-ös autópályán

A Bács-Kiskun megyei rendőrök egyszerre két szabálytalan tehergépjárművet szűrtek ki a forgalomból az M5-ös autópályán.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztályának járőrei 2020. szeptember 16-án 18 óra 30 perckor az M5-ös autópálya kiskunfélegyházi szakaszán két tehergépjárművel szemben intézkedtek egyszerre, mivel mindkét kamionnak szabálytalanul rögzítették a rakományát.
A járőrök a teherautókat a legközelebbi pihenőhelyre kivezették, és a járművezetőknek megtiltották a további közlekedést a szabálytalanságok megszüntetéséig. A teherszállítás szabályait megszegő sofőrökkel szemben 50.000 forintos helyszíni bírságot szabtak ki, amely a helyszínen kiszabható maximális összeg.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a közlekedők figyelmét arra, hogy a túlsúlyos vagy túlméretezett, illetve a szabálytalan rakományú tehergépjárművek kiemelt kockázatot jelentenek az országúton. Kérjük a sofőröket, hogy a balesetek elkerülése érdekében a szabályokat betartva közlekedjenek!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 12:38, kedd | Helyi
A Batthyány iskola sikere az Antanténusz Gyermek Néptáncfesztiválon
2025. május 17-én Dunaföldváron rendezték meg az V. Antanténusz Gyermek Néptáncfesztivált, amelyen a Batthyány Lajos Általános Iskola 3.z osztályának néptánccsoportja is részt vett.
2025. Május 18. 10:02, vasárnap | Helyi
Mezősi Ágnes fotóművész munkáit láthatjuk idén a szabadtéri kiállításon
A „Miénk itt a tér” szabadtéri kiállítás ezúttal Mezősi Ágnes, Holló László-díjjal kitüntettet fotóművész munkásságának egy morzsáját mutatja be az érdeklődőknek.
2025. Május 18. 09:23, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. május 18. - Húsvét 5. vasárnapja