2024. április 19, péntek - Emma

Forrás: Dinnyés Gyula

Történelmi DAR VS Íjászverseny a Koppányok szervezésében

Tisztelettel meghívunk mindenkit a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai
H. E 32. íjászversenyére, mely a Történelmi DAR VS 2016 döntő állomása.

Megmérettetés időpontja: 2016. szeptember 11. (vasárnap)

Megmérettetés apropója és célja: Az íjászat népszerűsítse, a megmérettetés. DAR VS Döntő

Helyszíne: Kiskunfélegyháza Parkerdő (TESCÓ melletti erdő) Jelölve.
Jellege: Történelmi, DAR VS 5. állomása, és a DÖNTŐ egyben!
Célok száma: DAR VS szabályzatának megfelelően 21 cél. Célonként 3-6 lövés. 3D- 2D célok vegyesen. 10-8-5 pontozással, összesen 630 pont. Gyorslövés és távlövés okából legalább 6 vessző szükségeltetik.
Kategóriák: Pusztai, longbow modern anyagból egyben. (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj).
Pusztai, longbow természetes anyagból egyben,. (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj).
Vadászreflex, (faközép, nokkot érintő húzóujj, vessző szabadon választott, irányzék nélkül, stabilizátor maradhat). Az ablakos longbow, a vadászba lesz sorolva.

Tervezett korcsoportok:
3-tól 10-ig. (nemek összevonva)
női-férfi: 10-től – 14-ig.
női-férfi: 14-től – 18-ig.
női-férfi: 18-tól -30-ig
női-férfi: 30-tól-50-ig.
női-férfi: 50-től – 100-ig. Figyelem a DAR VS első fordulója napján betöltött kor a meghatározó.
14 ponttal Tehát aki betöltötte a 14. évet az már a 14-18 ba sorolandó. stb. FIGYELEM: A nevezéskor igazolvánnyal kell igazolni a pontos születési dátumot.

Díjazás:
DAR VS 5. állomás: 1-3 érem, oklevél.
DAR VS DÖNTŐ: 1. helyezett: kupa-érem-oklevél. 2.-3. helyezett: érem-oklevél.
A versenyt megnyitja: Kapus Krisztián önkormányzati képviselő.
A díjakat átadja: Dr Faragó Zsolt, Kiskunfélegyháza város jegyzője, valamint Kóródi Ferenc a FREDDO Kft vezetője.

Nevezési díj: 3.500 Ft, 10-18 év között 3.000 Ft, 10 év alatt 1.500 Ft
Előnevezés: 2016 szeptember 8. (csütörtök) 17 óráig a dk.monika@index.hu címen lehet. Név, pontos születési adat, egyesület neve, és az íjtípus pontos megjelölésével.

A nevezési díj egy-tál ételt tartalmaz, amit kizárólag az időhatárig előnevezőknek biztosítunk. Helyszíni nevezés esetén ebédet nem tudunk biztosítani. Büfé nem lesz. Vendégebéd előre rendelés esetén 700 Ft/db. (Sült csirkecomb, burgonyapüré, savanyúság)

Programterv:
8:00-tól gyülekező, nevezés, bemelegítés.
9:30-kor megnyitó, csoportok beosztása.
10:00-tól verseny,
kb. 16 órakor eredményhirdetés.

A verseny ideje alatt szeszesital fogyasztása TILOS! Ha nem bírod ki ital nélkül, akkor kérlek, ne nevezz, mert szondáztatunk és kizárjuk a versenyből az ittas íjászt.

BTE: Kis Mónika BTE/2013/049
Versenybírók Melter László, Lovász György, Kalmár József, Bálint Csaba, Dinnyés Gyula.

Megköszönjük, ha az íjadhoz öltözve, korhű öltözékkel tiszteled meg az eseményt.
Soron következő versenyünk: 2017 év februárja KÉSZ Sportarénában.
Szervezők: a Hunvér Kft Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2. T.: 06 76/463-888 és a
Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2.

A versenysorozat főtámogatója a FREDDO KFT.

Támogatók a Kiskunfélegyháza város Önkormányzata, Arcum célok, ICO Zrt, B.I. Truck Szervíz Kft.

Dinnyés Gyula 06 70/294-8881
Változtatás jogát a szervezők fenntartják

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit