2024. április 24, szerda - György

2020. Február 07. 17:02, péntek | Helyi
Forrás: Kiskunféelgyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközé

Történelemversenyen jeleskedtek a Mezgések

Nemcsak a mezőgazdasági és élelmiszeripari szaktárgyakban zsebelik be sorra az elismeréseket a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola diákjai.

A fiatalok történelemben is otthon vannak.

Az iskola 3 fős csapattal vett részt a szakgimnáziumok Bács-Kiskun megyei történelemversenyén.

Az első fordulóban a magyar és egyetemes középkor témájában mérettették meg magukat a diákok, ahol a félegyházi iskola diákjai bejutottak a legjobb 12 csapat közé, ezzel továbbjutva a megyei döntőbe. A döntőre február 7-én került sor Kecskeméten, a Kandó Kálmán szakgimnáziumban.

A második forduló 2 témakör köré szerveződött: az újkori egyetemes és magyar történelem kapcsán kellett feladatokat megoldaniuk a versenyzőknek valamint az idén 100 éves trianoni békediktátumról kellett előadást tartaniuk.

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskolát a 11/A osztályos Becsei Dávid, Süveges Sándor és Szikora Bendegúz képviselte, akik az előkelő 5. helyezést érték el. Felkészítő tanáruk Bertók Csaba volt.

Eredményükhöz gratulálunk!

Címkék: Mezgé