2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2016. November 05. 17:00, szombat | Helyi
Forrás: origo.hu

Több százezer magyar autós közlekedik műszaki nélkül

Becslések szerint 2012 óta emelkedett azoknak az autóknak száma, amelyek érvényes műszaki vizsga nélkül közlekednek a magyar utakon.

Sokat kockáztat,aki ezt bevállalja.

Még 2012-ben, egy autós szakmai konferencián elhangzott előadás szerint a magyar utakon mintegy400 ezer olyan jármű parkol és – időnként – közlekedik, amelynek nincs érvényes műszaki vizsgája– írta a Hvg.hu.

Nincsenek pontos információk arról, hogy ez a szám hogyan alakul most, Spindler Tibor, az Autószerelők Országos Egyesületének elnökének becslése szerint azonban
2-3 százalékkal növekedett.

Ilyen-olyan okokból, de sok autós egyszerűen nem műszakiztatja le újra az autóját, pedig ezzel kapcsolatban zéró tolerancia van érvényben, a bírság összege pedig sávosan emelkedik.

Ha a jármű műszaki érvényességi ideje több mint három hónapja lejárt, de a hat hónapot nem haladta meg, 20 ezer forintos helyszíni, vagy 40 ezer forintos pénzbírságra lehet számítani. 6–12 hónap között 25 és 50 ezer forint a tarifa, míg ha több mint egy éve járt le a műszaki, 30 vagy 60 ezer forint fizetendő.

Aki lejárt műszakival balesetet okoz, annak hiába van kötelezője, a biztosító ilyen esetekben mentesül a kifizetés alól. Vagyis minden okozott kárt az autó tulajdonosának kell állnia.

Címkék: autó, műszaki, vizsga

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.