Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2013. Július 10. 08:41, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Több mint négyszáz félegyházi diák kap ingyenes belépőt Ópusztaszerre

Több mint négyszáz félegyházi diák kap ingyenes belépőt Ópusztaszerre

Együttműködési megállapodást kötött július 9-én a Kiskunfélegyházi Önkormányzat az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal a Képviselőtestület döntése alapján

Együttműködési megállapodást kötött július 9-én a Kiskunfélegyházi Önkormányzat az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal a Képviselőtestület döntése alapján. A dokumentumot Kapus Krisztián polgármester és dr. Kiss Róbert Károly, az ÓNTE Nonprofit Kft. általános helyettese, igazgatási vezető látta el kézjegyével.

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark 2013-ban célul tűzte ki a Dél-Alföldhöz köthető történelmi események, néprajzi nevezetességek bemutatását, melynek kiemelt témája a XIX. század végi betyárvilág. Ennek kapcsán „Rózsa Sándor 200 éves” címmel egy országos érdeklődésre számot tartó, minden társadalmi réteg számára vonzó rendezvényt kívánnak megszervezni augusztus 3-4-én. A rendezvény megfelelő népszerűsítése céljából egy film készítését tervezik „Rúzsa Sándor és bandája” vonatrablásáról, mely esemény Kiskunfélegyháza városához szorosan kapcsolódik. A film elkészítésével Kiskunfélegyházának előnyei származnak a településmarketinget illetve turizmust illetően, és az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkkal kötött együttműködés többszörösen megtérülhet. Az 1 millió forintos hozzájárulás ellentételezéseként városunk több mint 400 diákja a fenti összegnek megfelelő belépőjegyet kap Ópusztaszerre a következő tanévben – mondta el Kapus Krisztián polgármester.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 10:15, csütörtök | Helyi

Áprilisban indul az idei szezon a Kecskeméti kisvasúton

2026-ban is áprilisban kezdetét veszi a szezon a Kecskeméti Kisvasúton és a hozzá kapcsolódó hajtánypályán.

2026. Március 19. 10:11, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.