2024. április 23, kedd - Béla

2013. Július 30. 13:13, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Tízmilliót költöttek a Petőfi szoborra

Több mint tíz millió forintot költött a város a Petőfi szobor talapzatának felújítására, valamint Köllő Miklós alkotásának rendbetételére. A munkálatok költségeinek fedezése érdekében a Nemzeti Kulturális Alap Vizuális Művészetek Kollégiumához nyújtott be pályázatot a város, és nyert támogatást. A felújítást Bozóki István kőfaragómester és Máté István szobrászművész végezte. A műalkotást 14-én emelték vissza eredeti helyére. Az avató ünnepségre ma (július 30-án) kerül sor.

Az avató ünnepég programja:

Július 30., 18 óra Petőfi tér:
- Félegyházi fanfár, himnusz (Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar)
- Kovács Ferenc, a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakközépiskola tanulója Petőfi Sándor: Szülőföldemen c. versét mondja el.
- Köszöntőt mond Kapus Krisztián polgármester, a helyi Petőfi Emlékbizottság elnöke
- Petőfi Sándor megzenésített verseit előadja dr. Tóth Ákos tárogatós, főiskolai docens.
- Ünnepi beszédet mond L. Simon László, a Magyar Országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke.
- A felújított Petőfi-szobor leleplezése.
19 óra: Kiskun Múzeum: A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum vándor-kiállítását megnyitja Kispálné Lucza Ilona, az Országos Petőfi Társaság elnöke. A Széljáró Balladás Együttes megzenésített Petőfi-verseket ad elő.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.

2024. Április 22. 13:49, hétfő | Helyi

Batthyánys harcművészek

Muay Thai házibajnokságot rendeztek Kiskunfélegyházán.