2017. Július 30. 05:40, vasárnap | Helyi

Tízgólos felkészülési mérkőzést játszott a két megyei I. o.csapat

Kiskunfélegyházi HTK – Kiskőrös LC 5 – 5 (4-2)

Kiskunfélegyháza, 2017. 07. 28. 18: 30
Vezette: Ézsiás Gábor (Herczeg Tamás, Halupka Bence)
KHTK: Jelen – Sándor, Koncz, Valkai, Lőrincz, Tóth I., Ábel, Csurka, Palásti, Pozsár, Medgyesi.
Cserék: Golovics, Szabó T., Marsa, Vojtovics, Farkas P. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Góllövők: Medgyesi (2), Palásti, Valkai, Csurka illetve Füleki (2), Cebei, Sinkó, Rimár.

A megyei I. osztályban játszó ellenfelek találkoztak pénteken a KHTK otthonában.
Remek iramban kezdtek a felek, mindkét csapat felvállalta a nyilt játékot.
A félegyháziak többet birtokolták a labdát, sok helyzetet kidolgoztak és már a 2. percben Medgyesi betalált a kiskőrösi kapuba. Két perc múlva egy hazai védekezési hibát kihasználva, a vendégek csatára Füleki kiegyenlített. A hazaiak kombinatív játéka újra vezetést eredményezett, Medgyesi második találatát szerezte, majd Palásti is feliratkozott a góllövők közé. A Kiskőrös nem adta fel, ismét zárkóztak Füleki találatával.

A félidő hajrájában egy pontrúgást követően Valkai látványos fejessel növelte a hazai előnyt, 4-2 –re alakítva az eredményt.

A második félidő a vendégeknek sikeredett jobban, mindkét szakvezető játéklehetőséget biztosított játékosainak, friss erőket küldtek a pályára. A hazaiakat megnyugtatta a kétgólos előny, a vendégek több veszélyt tudtak kialakítani, Cebei és Sinkó is betalált a félegyházikapuba, sőt a 69. percben Rimár látványos góljával a vezetést is átvették, 4-5.

A félegyházi csapat nagy nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, és a 78. percben Csurka találatával kialakult az 5-5-s végeredmény.

Összességében a mérkőzés jól szolgálta mindkét csapat felkészülését. A KHTK együtteséhez sok új játékos érkezett, kell még idő, hogy megismerjék egymást a játékosok.

A Magyar Kupa rajtjáig és a bajnokság kezdetéig a hazai csapatnak a védekezésén kell még javítani, de a mai mérkőzés alapján ezt a játékosok is tudják.

A mérkőzés után Koncz Zsolt a KHTK játékos-edzője így értékelt:

Tudnunk kell, hogy több új arc került a csapathoz, kell még idő, hogy megismerjék egymást.

Ezek a felkészülési mérkőzések pont erre voltak kihegyezve, hogy a csapatrészek
összeszokjanak, a játékosok felvegyék a ritmust, mindenki megkapja a terhelést.

Fontos, hogy minél többet tudjunk együtt játszani ellenféllel szemben. Majd jönnek a tétmeccsek, ki fog ez egyenesedni, türelem kell hozzá, tudom, hogy jó úton járunk. Egy kicsit csalóka a felkészülésünk, az igaz, hogy sok gólt kaptunk, amin feltétlenül változtatnunk kell, ha kell másfajta játékrendszert fogunk játszani.