Városlista
2025. január 15, szerda - Lóránt

Hírek

2020. Október 05. 08:47, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Tizenhét határsértőt zsúfolt autójába egy embercsempész Ruzsánál

Tizenhét határsértőt zsúfolt autójába egy embercsempész Ruzsánál

Hétfőre virradóra elfogtak Ruzsa külterületén egy embercsempészt, aki 17 határsértőt szállított a személygépkocsijában - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-t.

Várkonyi Gergely közölte, hogy a járőrök fél egykor egy földes úton figyeltek fel a szlovák rendszámú gépjárműre, amelybe érkezésükkor többen beugrottak és megpróbáltak elhajtani. A rendőrök feltartóztatták az autót, és a sofőrön kívül 17 magát afgán, jemeni, szír, iráni, indiai és iraki állampolgárnak valló határsértőt találtak benne. A jármű vezetője ellen embercsempészés bűntette miatt indul eljárás.

Negyed négykor szintén Ruzsa határában tartóztattak fel a rendőrök 21 határsértőt, ők szíriai, jemeni, indiai és afgán állampolgárnak vallották magukat.

Néhány perccel később pedig Röszkénél találtak 14 afgán férfit, aki szintén illegálisan érkezett magyar területre.

A rendőrök a határsértőket visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 15. 08:07, szerda | Belföld

Az északi országrészben havazik

Döntően borult időre számíthatunk többfelé - többnyire gyenge - havazással, hószállingózással, északnyugaton, nyugaton délután havas eső, eső is valószínű.

2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld

Nagy Márton szerint 2025 a családok és a vállalkozások éve lesz

A családok és a kis- és középvállalkozások (kkv) éve lesz 2025; a családoknál már érezhető a pozitív fordulat, a kkv-knál viszont még el kell indulnia a hitelezési fordulatnak

2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld

NAV: kedvezményesen 1,8 milliót adhat a munkáltató a harmincöt évnél fiatalabb dolgozóinak lakhatásra

A munkáltató 2025. január 1-től évente 1,8 millió forinttal támogathatja a harmincöt év alatti dolgozóinak lakhatását. Így az alkalmazottjának a lakásbérleti díjához vagy a lakáscélú hitelének törlesztőrészletéhez járulhat hozz

2025. Január 15. 07:59, szerda | Belföld

Lantos Csaba: a napelemek felfutása elképesztő, jönnek az új pályázatok

Hamarosan több mint 300 milliárd forintra nőhet az áramtárolás hazai támogatása, az idén számos nagy tárolót adhatnak át - egyebek között erről nyilatkozott a Világgazdaságnak Lantos Csaba energiaügyi miniszter.