Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2013. November 26. 21:02, kedd | Helyi önkormányzati
Forrás: - szerk. -

Tíz százalékkal csökkennének Félegyházán a lakbérek

Tíz százalékkal csökkennének Félegyházán a lakbérek

Csökkentené az önkormányzati bérlakások lakbérét a következő év közepétől tíz százalékkal Horváth Tamás kiskunfélegyházi képviselő

Csökkentené az önkormányzati bérlakások lakbérét a következő év közepétől tíz százalékkal Horváth Tamás kiskunfélegyházi képviselő. Minderről sajtótájékoztató keretében számolt be a média munkatársainak hétfőn. A kezdeményezésről november 28-án, csütörtökön, a képviselőtestület soron következő ülésén döntenek a városatyák.

A tervek szerint a módosítást 2014. közepétől vezetnék be. Ez egyrészt illeszkedik a kormányzati elképzelésekhez, miszerint az állam átvállalja az önkormányzatok adósságát február végéig, viszont cserébe olyan gazdaságélénkítő programokat vár el, ami jelentős segítséget nyújt a helyben élőknek. Ezzel a kezdeményezéssel mintegy négymillió forint maradhatna éves szinten ennél a közel 330 családnál – nyilatkozta Horváth Tamás önkormányzati képviselő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld

Kínai beruházás Tatabányán

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre

2026. Március 19. 12:00, csütörtök | Életmód

Magyarországra érkezett Wass Albert teljes írói hagyatéka

Magyarországra érkezett Wass Albert teljes írói hagyatéka, a diaszpórában lévő magyar írói hagyatékok legnagyobbika