2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Szeptember 05. 18:55, szombat | Helyi
Forrás: Kiskunfélgyháza

Tiszteletbeli borrendi-tag avatás

Ma (szeptember 5-én) a VII. Félegyházi Libafesztivál keretei között a Mathiász János Borrendek tiszteletbeli taggá fogadták a Franciaországból érkező Guy Vallatot.

Guy Vallat 1937. május 21-én született Uzés városában, Franciaországban. Saint Nazzaire-ben nősült 1960. augusztus 20-án. Felesége Éliane nyugdíjba vonulásig a helyi iskola tanítónője volt. Két lányuk született: Pascale 1962-ben és Béatrice 1969-ben. Négy unokájuk van: Arnaud (27), Alice (21), Élise (16) és Julie (12).

Guy Vallat miután befejezte tanulmányait Ardéche-ben Villeneuve de Berg mezőgazdasági iskolájában mezőgazdasági területen fejtette ki tevékenységét.
Laudunben tagja a 4 chemins szövetkezeti pincének, Venejan szövetkezeti pincéjének Saint Nazaire-ben. Több hektár szőlőn gazdálkodik.

Elnöke volt a spárgával foglalkozó roquebrune-i CUMA-nak.
Guy örömmel fordult az egyesületi élet felé is. A következőket említeném: Turista Iroda, a Cote du Rhone Guardoise társaság,Vöröskereszt, Testvérvárosi Egyesület.
Guy közbenjárásának köszönhetően a Kunsági Borvidék több borlovagrendje eljutott a Chatonov de pap borvidékére, amely egyedülálló híresség. Segítségével ezek a rendek felvonulhattak Avignonban a borrendi felvonuláson, ami szintén felejthetetlen élménnyel szolgált a résztvevőknek.

Mindezen tevékenységei révén a Mathiász János Borrendek tiszteletbeli taggá fogadták Guy Vallatot.