2024. május 3, péntek - Tímea

2020. Október 06. 09:01, kedd | Helyi
Forrás: Bense Zoltán

Tisztelet a Hősöknek

Egy nagy és szép ügy hősi vértanúja, aki lelkét visszaadta Istennek, de emléke örökké élni fog szíveinkben, emléke élni fog az utolsó magyar legutolsó lélegzetvételéig (Teleki László)

Kedves Tanulóifjúság!

171 éve történt – Kivégezték Batthyány Lajost, iskolánk névadóját és az Aradi Vértanúkat. 1849. október 6-a a magyar történelem egyik legtragikusabb napja. Ekkor történt, hogy a szabadságharc leverése után Aradon kivégeztek 12 magyar tábornokot és egy ezredest, míg Budán az első felelős magyar miniszterelnököt, Batthyány Lajost.

Ezek a hősök nem csupán az életüket adták hazánkért, de a világ minden szenvedését is készek voltak átélni érte.

Emlékezzünk hát rájuk úgy, kalapunkat megemelve, hogy nélkülük talán már nem is létezne ez a csodaszép hely itt Közép-Európa szívében!

Ez a hely, amely a Szülőhazánk, és amelyet úgy hívnak: MAGYARORSZÁG.

A Batthyány Lajos Általános Iskola vezetősége nevében gratulálok a 6. évfolyamnak és felkészítőjüknek: Vass Viktória, Kis Barbara, Molnár Elvira és Fekete Imre tanároknak.

Bense Zoltán intézményvezető-helyettes

Címkék: aradi vértanúk

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál