2024. április 27, szombat - Zita

2013. Augusztus 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Télre is marad a hőségből

72.266.477 forint uniós támogatást nyert el az Európai Uniótól és a Magyar Államtól a Kiskunfélegyháza távfűtésének hatékonyabbá tételére a Dunaújvárosi Hőszolgáltató Kft.

A szolgáltató számára rendkívül fontos a szolgáltatás biztonságának és jó színvonalának a fenntartása. Az uniós források révén lehetőség van a távvezetékek részleges cseréjére a Petőfi lakótelepen. A csere rendkívül indokolt, hiszen ezek kora meghaladta a 30 évet. A távhő-vezetékek cseréje mellett az Attila utcai rendszernél a vezetéki cseréken túl kazánház felújításra is sor kerül, és ezt követően onnan történik a körzet távfűtése.
A kiskunfélegyháziak az idén befejeződő beruházás következtében számíthatnak a távhő-ár hosszabb távú csökkenésére, hiszen sokkal gazdaságosabb lesz a szolgáltatás. Egyrészt azért, mert csökken a vezetékeken a hőveszteség mindkét helyszínen, másrészt az Attila utcai területen a kazánházi korszerűsítés révén a hőtermelés hatásfoka is javulni fog. A projekt a szolgáltatás biztonságát is növeli. A projekt tervezett teljes beruházási költsége 144.207.562 Ft, amelynek 50%-a önrész, 50 százaléka, azaz 72.103.781 Ft a vissza nem térítendő támogatás.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker