2024. május 4, szombat - Mónika

2015. December 25. 14:00, péntek | Helyi
Forrás: lakaskultura.hu

Tartsa távol a kukucskáló szomszédokat!

A háztulajdonosoknál fontos szempont, hogy a magánéletük rejtve maradjon mások elől.

Ebben lehetnek segítségükre a különböző növények. Amellett, hogy megóvnak a kíváncsi tekintetektől, és csökkentik az átszűrődő zajt is, színt és textúrát is adnak a kerteknek.

Hosszú távra tervezzen!
A legfontosabb szabály, hogy ne gyorsan növő növényeket válasszon, inkább olyanokat, amelyek sűrűbbre nőnek. Igaz, hogy az előbbi sokkal gyorsabb eredményt hoz, és olcsóbb is, azonban nem mindig jó befektetés, hiszen nem hosszú életűek, és gyakran az első vihar kifordítja őket a helyükről. A lassabban, ám sűrűbbre növő fajtákkal ez nem fordulhat elő.

Csak óvatosan!
Bár az ún. invazív (vagy inváziós) fajok is azzal az előnnyel kecsegtetnek, hogy hamar benépesítik a rendelkezésükre álló teret, könnyebben megteremtve a hőn áhított privát szférát, ám jobb vigyázni velük. Ugyanis ezek azáltal, hogy túl gyorsan nőnek, képesek megbontani a környezet biológiai egyensúlyát, és elpusztítani más fajokat. Mielőtt bősz ültetésbe kezd, mindenképpen nézzen utána, hogy az ön lakhelyén milyen típusokról érdemes azonnal lemondani.

Amiket bátran ültethet

• Az örökzöld fákkal biztosan nem lő mellé, hiszen azok a téli időszakban is megvédenek a kíváncsi tekintetektől.
  • Míg a fák kültéren jelentenek jó megoldást, a jóval kisebb örökzöld bokrokat akár teraszra is ültetheti.
  • Telepíthet valamilyen sűrű sövényt is egyfajta kerítésként vagy térelválasztóként – ezek a metszés által válnak egyre sűrűbbé.
  • A lugasok is nagy népszerűségnek örvendenek. Némelyik szőlő is alkalmas ilyenek kialakítására, de választható kifejezetten erre való dísznövény is.
  • A bambusz jó választás, ám mivel invazív, ezért nagyon ügyelni kell arra, nehogy elburjánozzon. Ez esetben is különböző igényű és kinézetű fajok közül választhat.
  • A nyári hónapokban a díszfüvek is alkalmazhatók.
  • A csüngő fák (vagy szomorú fák) is gyönyörűek. Lecsüngő ágaikkal bármilyen kertet különlegessé tesznek.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál