Hírek
2022. November 17. 20:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
Tartalmasan tölti mindennapjait a 90 éves Erzsike néni
Sallai Gyuláné szül.: Czombos Erzsébet november 16-án töltötte be 90. életévét.
E kivételes ünnep alkalmából városvezetésünk nevében Balla László alpolgármester kereste őt fel otthonában, hogy virágcsokorral, és miniszterelnökünk kézjegyével ellátott emléklappal köszöntse fel.
A szépkorú asszonyt három gyermeke és veje társaságában fogadta a kedves vendéget és szívesen mesélt neki régmúlt időkről.
Erzsike néni 1932. november 16-án látta meg a napvilágot Kiskunfélegyházán. Nagyon egyszerű, dolgos családba született, édesapja vasutas, édesanyja háztartásbeli volt. Öt testvére közül már sajnos egyik sem él.
Férjével munkahelyükön ismerkedtek meg. Mindketten az akkori Sütőipari Vállalatnál dolgoztak pék munkakörben. Ebből a kapcsolatból életre szóló házasság lett, melyből két leány és egy fiúgyermekük született.
Erzsike néni nyugdíjazásáig a szakmájában tevékenykedett. Lelkiismeretes, pontos munkájának elismeréseképpen többször is Kiváló Dolgozó címmel jutalmazták. A megterhelő munka mellett odaadóan nevelte gyermekeit, gondosan vezette háztartását. Mindhárom gyermeke becsületes felnőtt emberré vált. Hat unokája és ugyanennyi dédunokája született. Már nyugdíjasként, egészen férje haláláig szívesen kertészkedett kis hobbitelkükön.
Jó egészségének köszönhetően a mai napig minden családi rendezvényen tevékenyen részt vesz. Legszívesebben újságokat olvas és a TV-t nézi. Nem telik úgy el egy nap sem, hogy ne látogatná meg valaki a családjából. Ebédet visznek neki, elintézik a bevásárlást, megbeszélik a nap történéseit, a televízióban látott eseményeket. Így telnek békességben és szerettei körében a legnagyobb boldogságban Erzsike néni napjai, hónapjai, évei…
Kívánunk mi is Neki nagyon boldog születésnapot és jó egészséget a továbbiakban is!
(Képek: Fantoly Márton / Félegyházi Közlöny)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 10:21, szombat | Helyi
Ma 10 órától megnyitotta kapuit a városi jégpálya
Ma reggel 10 órakor megnyílt a városi jégpálya, ahol kicsik és nagyok egyaránt kipróbálhatják a korcsolyázás örömeit.
2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi
Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.







