2024. április 26, péntek - Ervin

2017. Szeptember 06. 18:01, szerda | Helyi
Forrás: Csordás József

Tanévkezdés felhívás

A tanévkezdéssel együtt megnő annak veszélye, hogy a gyermekek közúti közlekedési baleset részeseivé válnak, ezért fokozott figyelmet kell rájuk fordítani.

A gyalogos balesetek okai elsősorban a tiltott helyen, valamint a tilos jelzésen való áthaladás. Sok baleset adódik abból, hogy a gyermekek álló járművek mögül kellő körültekintés nélkül haladnak át az úttesten. A baleseti veszélyezettség reggel 7-8 óra között és délután 15-17 óra között a legmagasabb.
A szülők feladata – az esetleges balesetek elkerülése érdekében – felkészíteni gyermekeiket a közúti közlekedés szabályaira, valamint veszélyeire. Például, hogy mikor léphet a gyalogos az úttestre, vagy mit jelent az elsőbbség. Ha a gyermek egyedül szülői felügyelet nélkül jár iskolába, ajánlott megmutatni a tömegközlekedési járművek megállóhelyét, illetve azt, hogy hol lehet átkelni az útkereszteződésben. Célszerű olyan útvonalat választani, ahol minimális a kockázata a baleset bekövetkezésének.

Néhány jótanács a szülőknek:
1. Azon az úton kísérjük rendszeresen iskolába a gyermeket, amelyen később egyedül jár majd!
2. Ne a legrövidebb, hanem a legbiztonságosabb utat válasszuk!
3. Úttesten való áthaladáskor ragaszkodjunk gyermekünk kezének megfogásához!
4. Úgy indítsuk útra a gyermeket, hogy sietség nélkül az iskolához érhessen legalább 5 perccel a becsöngetés előtt!
5. Többször gyakoroljuk vele az átkelést a bonyolultabb kereszteződésekben!
6. Feltűnés nélkül ellenőrizzük, hogy betartja-e a szabályokat, ha egyedül megy!
7. Sose várjunk a gyermekre az iskolakapuval szemben, az utca másik oldalán!
8. Ha lakott területen kívüli közutat is igénybe kell vennie, feltűnő vagy fényvisszaverő ruhadarabot viseljen!
9. A gyermeket mindig a járda belső oldalán, az úttesttől távol kísérjük!
10. Gyermekünkkel való közlekedéseink alkalmával életkori sajátosságainak megfelelően magyarázzuk el neki a legfontosabb közlekedési szabályokat és a jelzőtáblák jelentéseit.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében