2024. április 16, kedd - Csongor

2017. Február 07. 09:56, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Találó volt az Életrevalók című film zenéje

A Móra Ferenc Gimnázium öt végzős osztályának szalagavató ünnepségére február 3-án került sor a KÉSZ Aréna Sportcsarnokban.

A jeles eseményen Csányi József Kiskunfélegyháza polgármestere, és dr. Kása Zsuzsanna, a Kecskeméti Tankerületi Központ szaktanácsadója, a tantestület nyugalmazott tagjai is tiszteletüket tették.

Joggal választotta az egyik végzős osztály bevonulásához az „Életrevalók” című film zenéjét, mert ha jól belegondolunk, mindannyian kiérdemelték a nagybetűs élet küszöbének átlépésének jelképét, a kék szalagot.

Rosta Ferenc, a gimnázium igazgatója is utalt beszédében arra, hogy míg az elkövetkező napok eseményei arra késztetik diákokat, hogy jövőjüket tervezgessék, addig a szülők kénytelenül azzal szembesülnek, hogy az idő bizony rohan és gyermekük egyik napról a másikra felnőtt lett.

Az est fénypontját – a szalagtűzést - követően a 11. évfolyamos diákok szórakoztató zenés-táncos műsorral kedveskedtek a ballagó diákoknak és a vendégeknek. A műsor zárásaként pedig lélegzetelállító bécsi és angol keringővel búcsúztak a végzős diákok.