Hírek
2019. Október 11. 11:51, péntek |
Helyi
Forrás: petofiszallas.hu
Szüreti felvonulást tartottak Petőfiszálláson
2019. október 5-én került megrendezésre a Szüreti Felvonulás Petőfiszálláson.
A Nagycsaládosok Petőfiszállási Egyesülete idén második alkalommal szervezte meg a hagyományos őszi eseményt. Délután a rendezvény ünnepélyes megnyitóval kezdődött.
Köszöntőt mondott Szabóné Csíkos Emőke, a Nagycsaládosok Egyesületének elnöke és Szász János, Petőfiszállás polgármestere. Ezután Balla Barnabás plébános megáldotta a betakarításra került terményeket és az új bort.
Ezután indult a lovaskocsikból, lovasokból, traktorokból álló felvonulás végig a falu utcáin. Nagyon sok résztvevővel vonult a menet, más településekről is érkeztek felvonulók, a lakosok közül is felülhettek a kocsikra, akinek kedve volt.
Jó hangulatban, zeneszóval járták be a falu utcáit, és közben 3 helyen fogadták őket egy kis enni- és innivalóval. A Petőfiszállási Néptánccsoport minden megállónál gyönyörű táncokat adott elő, a zenét Kócsó Nándor és zenekara szolgáltatta.
A Nemzeti Fórum Petőfiszállási Szervezete a helyi Fórumháznál, a Szécsi Kertészet a vasútállomásnál, a Szabó Tüzép pedig a Flamingó Bisztrónál látta vendégül a népes vendégsereget.
(Cikk és képek: Nagy Tímea - petofiszallas.hu)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi
Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.












