2024. április 29, hétfő - Péter

2015. December 30. 16:00, szerda | Helyi
Forrás: ripost.hu

Szí­nes kok­té­lok Szilveszterre

Nem tel­het el a szil­vesz­ter koc­cin­tás nél­kül. Egy cso­dás kok­tél mel­lett a be­szél­ge­tés is sok­kal könnyeb­ben megy.

Mu­tat­juk a leg­fi­no­mabb és leg­egy­sze­rűb­ben el­ké­szít­hető ita­lo­kat!

1. Almás forralt bor

15 dl minőségi vörösbor
1 l rostos almalé
115 g porcukor
2 kisebb fahéj rúd
csillagánizs (Ízlés szerint)
3 evőkanál narancslikőr
egy maroknyi piros, bogyós gyümölcs
3 kisebb piros alma, szeletekre vágva
Elkészítés:

Öntsd a bort és az almalevet egy nagy lábasba, add hozzá a cukrot, a fahéjat és a csillagánizst. Melegítsd fel, egyszer vagy kétszer keverd meg, amíg elolvad a cukor, majd főzd további 15 percig, lassú lángon. Fogyasztás előtt csorgass rá egy kicsi narancslikőrt, szórd meg bogyós gyümölcsökkel és tegyél bele egy almakarikát.

2. Hófehér karácsony

100 ml vanília vodka
160 ml kókusztejszín
1 evőkanál olvasztott fehér csoki
fél evőkanál reszelt szerecsendió

Elkészítés:

Dobj jégkockát egy shakerbe, majd tedd bele a vodkát, a tejszínt, a fehér csokit és a szerecsendiót és jól rázd össze. Öntsd ki egy szép pohárba. Ha igazi ínyencségre vágysz, megspékelheted egy kanál tejszínhabbal, és csokiba mártott gyümölccsel.

3. Karácsonyi Cosmopolitan

500 ml vodka
500 ml gyömbér ital
1 l vörösáfonyalé
5 citrom leve ( a héját hagyd meg a díszítéshez)
szeletelt gyömbér

Elkészítés:

Keverd össze a hozzávalókat egy nagy kancsóban. Fogyasztás előtt tégy hozzá néhány jégkockát, és díszítsd a citrom héjával.

4. Gránátalmás, mentás koktél

200 ml gránátalmalé
Prosecco (olasz habzóbor)
mentalevél
lime

Elkészítés:

Forrald fel a gránátalmalevet egy kis mentalevéllel, majd hagyd kihűlni. Fogyasztáskor töltsd meg a poharat egy rész gránátalmalével és három rész Prosecco-val. Díszítsd lime-mal és friss mentával.

5. Narancsos forrócsoki

150 ml tej
50 ml habtejszín
egy fél narancs héja
50 g reszelt étcsoki
25 ml narancs likőr

Elkészítés:

Melegítsd fel a tejet és a tejszínt egy lábasban, majd főzd hozzá a szeletelt narancshéjat. Ha felforrt, szűrd át, hogy megtisztítsd a narancshéjtól. Öntsd vissza a lábasba és add hozzá a csokit. Addig keverd, míg az el nem olvad teljesen. Végül add hozzá a narancslikőrt.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból