2024. május 3, péntek - Tímea

2015. December 14. 10:22, hétfő | Helyi
Forrás: Seres László

Szezon-zárás a megyei sakk csapatbajnokságban

A megyei minősítő csapatbajnokság, melyet sok-éves szünetet követően az idén sikerült megrendezni,területünkön vasárnap, a harmadik fordulóval befejeződött.

A versenyben négy csapat körmérkőzésen döntötte el a sorrendet, mely az utolsó fordulót követőena papírformát tükrözi: bajnok lett az NB-I/B-s-, mögötte ezüstérmes az NB-II-es egyesülettartalék-csapata, s a két újoncnak végül csak 3.-4. hely jutott.

A megyei I. osztályú Sakk Csapatbajnokság végeredménye:

Tóth László SE Kecskemét-III. 19,5 pont
Kiskunfélegyházi Honvéd Testedzők Köre-II. 15,-
Kalocsai Sport Egyesület 12,5
Lajosmizsei Sakk Kör 1,-

A bajnokságban résztvevő közel 50 játékos nemcsak a csapat-pontokért, de egyéniminősítésért, nemzetközi ÉLŐ-pontokért is játszott,teljesítményük a minden hónap első napján megjelenő FIDE-listán található.

A megye-bajnokság részletei-t (is) a kedves MSSZ honlapjára sikerült elhelyezni,
ajánlom szeretettel alábbi link-alatt:http://chess.hu/hu/bajnoksagok.php?bajnoksag_id=164

A megyében működő NB-s egyesületeinknek már december 6.-odikán véget ért azőszi szezon, legközelebb 2016. február 14.-edikén ülnek asztalhoz a tavaszi-szezon kezdetén.
Bizakodással, csoportjukban mindketten a második-helyről várják a folytatást
a Kecskeméti Tóth László SE NB-I/B-s és a Bajai Spartacus SC NB-II.-es csapatai,de két egyesületünk, a TÁKISZ SE Kecskemét és a Kikunfélegyházi Honvéd TK (Félegyháza-Csongrád néven)a kieső-zónában helyezkedik el, nekik a pihenés-mellett az erősítéssel is kell foglalkozni,reméljük a legjobbakat!

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben