2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Január 24. 13:14, kedd | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Szenzációsan szerepeltek a birkózók Korondon

Kiváló eredményekkel zárult az a korondi kirándulás, amelyen a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület versenyzői vettek részt 2017. január 20-23-a között.

A település híres szülöttjének emlékére idén már XVII. alkalommal rendeztek szabadfogású emlékversenyt az utódok. A nagyszerű birkózó, Lőrincz Márton 1936-ban szerzett olimpiai bajnoki címet hazánknak. Az eseményen 19 csapat 228 sportolója mérette meg magát. A félegyházi csapat minden tagja dicséretet érdemel, mert megállták a helyüket az erős mezőnyben, hiszen a csapatversenyben második helyen végeztek.
Ahhoz, hogy dobogóra állhatott az edző, kellettek a kitűnő egyéni teljesítmények.
Női mezőnyben hárman tudtak aranyérmet szerezni: Rekedt-Nagy Réka 58 kg-ban, Szabó Szonja 42 kg-ban és Varga Bernadett 32 kg-ban. Mindannyian 4-4 győzelmet szereztek. Ezüstérmesek ketten: 22 kg-os súlycsoportban Hideg Zita és a 37 kg-osok között Tapodi Rebeka. Páli Éva a 34, Stecenkó Lili pedig az 52 kg-os súlycsoportban szerzett bronzérmet.
A fiúk is alaposan kitettek magukért, közülük öten szereztek aranyérmet. Hideg Balázs 22 kg-ban, Csillag Zalán 24 kg-ban, Czakó Zoltán 50-kg-ban, Bátyai Dorián 54 kg-ban és Stecenkó Nándor 58 kg-ban nem talált legyőzőre, így mindannyian felállhattak a dobogó legmagasabb fokára. A 26 kg-os Makra Benjámin és a 42 kg-os Borto Dominik ezüstérmes. Bronzérmet nyert Zsitva Attila a 46 kg-osok között. Bárány-Almási Tamás, Makra Levente, Páli Attila és Páli Gergő pedig az ötödik helyen végzett.
Kiváló birkózásáért különdíjat kapott a rendezőktől Rekedt-Nagy Réka.
Másnap a téli táj szépségeivel és a havas lejtők nyújtotta örömökkel ismerkedhettek az alföldi delegáció tagjai.

Felkészítők: Ván Jenő, Kelemen András, Szabó József, Gyöngyösi Sándor, Gyöngyösi Gergő.

2024. Április 29. 09:22, hétfő | Helyi sport

Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

Abonyban került megrendezésre az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokság, egyben Varga János Emlékverseny.

2024. Április 25. 19:43, csütörtök | Helyi sport

Félegyházi siker a szombathelyi SPARTAN versenyen

2024. április 13-án került megrendezésre Szombathelyen a SPARTAN Közép-Európai Régió versenysorozatának következő állomása, ahol Kiskunfélegyházát a 18 éves Szekeres Norbert képviselte.

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén

2024. Április 23. 19:53, kedd | Helyi sport

Ezüstérmet nyertek a platános asztaliteniszező lányok