2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Október 11. 13:02, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Szebbnél szebb művek születtek a Móra-rajzpályázatra

A Móra Társaság meghirdetett rajzpályázatára sok szép munka érkezett, nagy fejtörést okozva ezzel a zsűrinek. Az ünnepélyes eredményhirdetésre október 8-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban került sor.

A rajzverseny kitűzött témája Móra Ferenc Kincskereső Kisködmön című műve, technikai kivitelezésében pedig szabad kezet kaptak a gyerekek.

5 iskolából 47 alkotás érkezett. A rajzokat szakmai zsűri értékelte Rácz Lászlóné ny. rajztanár, Dobó Irma nyugalmazott rajztanár, Rádi András festőművész személyében, akik mindannyian a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tagjai.

Az alábbi eredmények születtek:

1. helyezett:

• Juhász Emma Rebeka KJAÁI Platán utcai tagintézménye (4/B.) A cinegék királya
  • Kormányos Ágnes Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola (4/Z.) Az utolsó öltés

2. helyezett:

• Görög Anna Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola (4/A.) Kincskereső kisködmön
  • Seres Zsófia KJAÁI Platán utcai tagintézménye (4/A.) Csontos Szigfrid

3. helyezett:

• Tímár Csenge KJAÁI Platán utcai tagintézménye (3/A.) Hogyan tanultam meg olvasni?
  • Faragó Petra Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola (5/A.) Kincskereső kisködmön

Különdíjasok:

• Varga Rebeka KJAÁI Platán utcai tagintézménye (4/B.) A cinegék királya
  • Csanádi Barnabás KJAÁI Platán utcai tagintézménye (1/B.) A kis bice-bóca
  • Marton Laura Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium Móra Ferenc Általános Iskolája (4/B.) Megy a ködmön világgá
  • Dorogi Sára Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola (5/A.) Kincskereső kisködmön
Címkék: Móra, rajzpályázat