2024. április 27, szombat - Zita

2020. Szeptember 22. 15:31, kedd | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Számos érmet bezsebeltek a félegyházi erőemelők

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa és Elit Show-t a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

Az eredetileg tavaszra tervezett nívós megmérettetés időpontját a járvány miatt későbbre halasztották, így szeptember 18-19-20-án mérhették össze felkészültségüket a sportolók. Az ünnepélyes megnyitón Patyi Zoltán szervező és Balla László alpolgármester köszöntötte a megjelenteket és kívántak eredményes versenyzést minden nevezőnek.

A háromnapos megmérettetésre mintegy 700 fő nevezett, akik AW + EQ: Erőemelés-guggolás-felhúzás kategóriában, illetve fekvenyomás és bicepszversenyen indultak.

A félegyházi versenyzők kimagasló teljesítményt nyújtottak.

Külön kiemelném Krisztin Csaba és Krisztinné Tóth Marianna (a cikk nyitófotóján) nevét, akik nem tartoznak semmilyen klubhoz, sőt saját edzőjük sincs. Mindezek ellenére is szép eredményeket értek el a rangos megmérettetésen. Gratulálunk sikereikhez és elismeréssel tekintünk nem mindennapi teljesítményükre, melyért egyedül küzdöttek meg.

A félegyházi versenyzők eredményei:

Férfiak:

• Gubicza Pál: open: bicepsz 4. helyezett, erőemelés 3. helyezett
  • Kozák Gábor: fekvenyomás 7. helyezett

Nők:

• Krisztinné Tóth Marianna: Fekvenyomás master: 1. helyezett, Fekvenyomás open: 1. helyezett Bicepsz master: 1. helyezett, Felhúzás: 2.helyezett
  • Kocsis Csilla: bicepsz 2. helyezett
  • Kárpáti Beáta: erőemelés 2. helyezett, fekvenyomás 1. helyezett (új Ligacsúcs), bicepsz 1. helyezett (eredményes bírói vizsga)
  • Faragó Sarolta: bicepsz 2. helyezett
  • Fehér Brigitta: bicepsz 1. helyezett
  • Olláriné Móczár Anita: erőemelés 1. helyezett, guggolás 1. helyezett, felhúzás 2. helyezett, fekvenyomás 5. helyezett, bicepsz 2. helyezett

(Képek: Fábián Adrienn, információ: Patyi Zoltán szervező)