Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2025. Február 25. 07:51, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: 2026 elején pénz áll a házhoz!

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: 2026 elején pénz áll a házhoz!

A 2026. januári illetményükkel hat havi fegyverpénzt kapnak a fegyveres testületek tagjai, így a Magyar Honvédségben szolgáló katonák is - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebookra hétfőn feltöltött videónyilatkozatában.

"Beszéljünk a pénzről. Most jövök a parlamentből, pénz áll a házhoz. Miniszterelnök úr megerősítette, hogy 2026. januári illetményével a fegyveres erők, és így a katonáink természetesen megkapják a hat havi fegyverpénzüket" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

Hangsúlyozta, hogy nem csak ezt az ígéretüket tartják be. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy 2022-ben és 2024-ben, ígéretüknek megfelelően, egyaránt kétszámjegyű százalékkal emelték a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítők illetményét.

"Tisztelet és megbecsülés a magyar katonának. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát" - zárta nyilatkozatát a politikus.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 29. 12:00, csütörtök | Belföld

NGM: lendületben a hazai turizmus - áprilisban több mint 1,4 millió vendég összesen 3,4 millió vendégéjszakát töltött a magyarország

A kormány azon dolgozik, hogy a dinamikusan bővülő hazai turizmus még intenzívebben járuljon hozzá a családok jólétéhez, a munkahelyteremtéshez és a vidéki turisztikai térségek fejlődéséhez -

2025. Május 29. 11:00, csütörtök | Belföld

Június 22-én lesz a Magyarország Szépe döntője a Duna csatornán

Bemutatták azt a húsz lányt, aki versenybe szállhat az idei Magyarország Szépe címért. A verseny döntőjét június 22-én élőben közvetíti a Duna csatorna.

2025. Május 29. 08:37, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: geotermikus energiával helyeznék biztos alapokra a Liszt Ferenc Repülőtér energiaellátását

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér energiaellátását biztos alapokra szeretnék helyezni

2025. Május 29. 06:00, csütörtök | Belföld

MÁV: vasárnaptól meghosszabbított üzemidővel közlekednek a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok hétvégenként

Vasárnaptól a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok is csatlakoznak a hétvégenként érvényes új, éjszakai közlekedési rendhez - közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága szerdán a MÁV-csoport honlapján.