Hírek
2018. Május 29. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Szabálysértési eljárás indult a légtérbe engedély nélkül berepülő gépek pilótái ellen
Szabálysértési eljárást indított a rendőrség a Magyarország légterébe hétfőn engedély nélkül berepülő repülőgépek és helikopterek pilótái ellen - tájékoztatott a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
Azt írták: a rendőrök 28 francia állampolgárságú repülőgép-vezetőt ellenőriztek, közülük 27-tel szemben járnak el a légiközlekedés biztonságát és védelmét szolgáló szabályok megszegése miatt.
A Honvédelmi Minisztérium korábban azt közölte: 13 óra után néhány perccel riasztották a készültségi szolgálatban lévő Gripenjeiket, mert 14 ultrakönnyű merevszárnyú repülőgép és 14 ultrakönnyű Giro helikopter lépett be a magyar légtérbe. A Franciaországból Románia felé tartó 28 légijármű előzetesen nem nyújtott be repülési tervet, valamint az ország légterébe való belépéskor nem vették fel a kapcsolatot a polgári légiforgalmi hatósággal.
A Gripenek az azonosítást követően visszatértek a kecskeméti bázisra. A kisgépek a balatonkeresztúri repülőtéren szálltak le, ahol a velük szembeni intézkedést a rendőrség munkatársai vették át - tették hozzá.
Hosszú Balázs, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI megkeresésére elmondta: annak a pilótának, aki ellen nem indult szabálysértési eljárás, volt berepülési terve, a rádióját is használta. A többiek pénzbüntetésre számíthatnak, de kedden mindegyikük folytathatja útját Románia felé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 27. 22:42, kedd | Belföld
50 ÉV SZABADSÁGVÁGY – MANDOKI SOULMATES MEGAKONCERT
BUDAPEST, BUDAI VÁR - SZENTHÁROMSÁG TÉR 2025. AUGUSZTUS 21. este 7.
2025. Május 27. 16:00, kedd | Belföld
Rekordot döntő nyári légi forgalomra készül a HungaroControl
A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. az elmúlt hónapokban számos rövid és hosszú távú kapacitás- és hatékonyságnövelő intézkedést hozott
2025. Május 27. 14:00, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: célzott fejlesztést kap minden iskolába készülő gyermek
Szeptembertől minden iskolába készülő gyermek célzott, játékos fejlesztésben részesül az óvoda-iskola átmenet megkönnyítése érdekében
2025. Május 27. 10:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: 11 klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány
Tizenegy nemzeti minősítésű klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány a következő öt évre - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter hétfőn Gödöllőn.