Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2015. November 01. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.hu

Sült gesztenye recept

Sült gesztenye recept

A téli időszámítás miatt már bő egy hete előbb sötétedik, a nappalok rövidebbek, az esti sétákat felváltják a hosszú, téli estés programok.

Remek lehetőség az idő elütésére, ha egy adag gesztenyét dobunk a sütőbe és a belőle készült finom csemegét majszoljuk az esti film mellé.

Ha azt nem szeretjük igazán, hogy túl korán sötétedik, egyvalami biztos megvigasztal majd minket: a házban, lakásban terjengő isteni sült gesztenye illata. Ha Neked is van otthon egy jó adagra és egy jó estére való őszi finomságod, ne légy rest gyorsan elkészíteni. Recepteket tudunk ajánlani hozzá!

Sült gesztenye – alaprecept

Hozzávalók:

  • Gesztenye (ha lehet, friss)
  • Víz

Így készítsd:

A legjobb, ha friss gesztenyéből készíted. A „gesztik” korát úgy ellenőrizheted, hogy vízbe beleteszed őket, és figyeled, hogyan „viselkednek”. A fiatal példányok az edény alján, az idősebbek a tetején úsznak majd. Mielőtt a gesztenyék a sütőbe kerülnek majd, vagdosd be őket. És az sem árt, ha néhány órán keresztül vízben áztatod őket. Ha megvan, egy alufóliával bélelt tepsibe sorakoztasd fel őket és mehetnek is sülni, kb. fél órára, 220 °C-ra. Hogy ne száradjanak ki a gesztenyék, egy edénybe engedj vizet és tedd ezt is a sütőbe.

Ha főzéssel készítenéd a gesztenyét, az is megoldás lehet, ám így kevésbé lesz ízes, mintha sütöd.

+ 1 különlegesség
Sült gesztenye körtés „beütéssel”

Hozzávalók:

  • kb. fél kg gesztenye
  • 1 teáskanál olívaolaj
  • 2 teáskanál vaj
  • 2 teáskanál körtedzsem
  • Só, bors (lehetőleg frissen őrölt)

A gesztenyéket bevagdossuk, egy edénybe tesszük, és vízzel felengedjük, úgy, hogy a víz ellepje. Feltesszük a tűzre, és a forrástól számított 4 percig főzzük. Ha kész, leöntjük róla a vizet és meghámozzuk. A többi hozzávalót egy serpenyőben összekeverjük, és néhány percig főzzük. Sózzuk, borsozzuk, majd beleforgatjuk az egészben hagyott vagy félbevágott gesztenyéket. Néhány perc alatt barnára sütjük és már kész is. Hús mellé köretnek, esetleg saláta alapanyagaként is megállja a helyét.

Címkék: csemege, gesztenye, nasi, sült

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.