2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Augusztus 24. 16:30, hétfő | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Suli előtt táskaszemle

Ha nem is a kisdiákok kitörő lelkesedése mellett, de nyár végén már érdemes szemlézni az iskolatáskák között. Nem mindegy, milyen maga a táska, mint ahogy az sem, hogyan és mennyit pakolunk bele.

Milyet válasszunk? – ehhez ad tanácsot a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága. Az ízületőrök szerint, mint minden súly, az iskolatáska is terheli a gerincet, az izmokat és az ízületeket, s a folyamatos helytelen cipelés nyaki vagy váll-, sőt hát- vagy fejfájást is okozhat.

Így választhatjuk ki a jó táskát:

• Ne legyen túl nagy, ne legyen szélesebb a gyereknél.
  • Könnyű, légáteresztő anyagból készüljön.  A vállpántja legyen széles és párnázott, és jó, ha derékpántja is van.
  • A pántok hosszát úgy állítsuk be, hogy a táska alja kb. 20 cm-rel a csípő fölé érjen.
  • Párnázott és merevített hátrésze segítse a súlyelosztást.
  • Többrekeszes kialakítása miatt könnyű legyen belepakolni.
  • A nehezebb könyveket a táska hátsó feléhez, a testhez minél közelebb tegyük.
  • Megrakva se haladja meg a gyerek súlyának 10-12 százalékát.

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.