2024. május 1, szerda - Fülöp

2015. Április 26. 20:55, vasárnap | Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna

Solti Károly dalai csendültek fel

A héten Solti Károlyra, a magyar nótaéneklés koronázatlan királyára emlékeztek szülővárosában, Kiskunfélegyházán.

A megemlékezések fénypontjára április 25-én került sor a Móra Ferenc Művelődési Központban, ahol Solti Károly-emlékestet rendeztek az énekes születésének 105. és halálának 25. évfordulója alkalmából.

A teltházas rendezvényen elsőként Balla László alpolgármester köszöntötte a résztvevőket és Solti Károly életéről, munkásságáról beszélt. Ezt követően Kalani Enikő lépett színpadra, aki ismert magyar nótákat énekelt. Őt a sokak által ismert Dócs Péter követte, aki fergeteges hangulatú előadásával csábította éneklésre a közönséget. A kétórás emlékesten fellépett még Erdélyi Claudia, Szeredy Krisztina és Tarnai Kiss László. Az énekeseket Sárközi Béla és cigányzenekara kísérte.

2024. Április 30. 22:45, kedd | Helyi

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt