2024. április 19, péntek - Emma

2021. Október 17. 18:00, vasárnap | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Sokan ellátogattak az Őszi Virágünnepre

Mint minden évben, idén is megrendezték Kiskunfélegyházán a virágvásárral egybekötött Őszi Virágünnepet.

Október 16-án délelőtt a Petőfi-tér és a Hattyúház előtti sétány is virágba borult. A szebbnél szebb virágzó és örökzöld növények között rózsát, sáfrányt, árvácskát, krizantémot, zsályát, tujákat, cserjéket, pozsgás növényeket is láthattak a nézelődők, és természetesen az ápolásukhoz, gondozásukhoz, vagy épp a betegségeik gyógyításához szükséges szereket is meg lehetett vásárolni.

A gyerekek is jól érezték magukat a forgatagban, hiszen bátran válogathattak a vicces tökfigurák között, az ügyesebbek pedig hazavihették a „nyersanyagot”, hogy aztán otthon maguk faragják ki Helloween-töküket.

A virágokkal roskadásig megpakolt standok mellett különféle kézműves portékákból is lehetett válogatni, valamint a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület könyvkínálatában is lehetett böngészni.

A szokásokhoz hűen ezúttal is kiállítást rendeztek a XI. Virágos Félegyházáért verseny résztvevőinek kertjeiről készült fotókból, melyeket bárki megcsodálhatott a délelőtt folyamán.

(Képek: Fábián Adrienn)

Címkék: Őszi virágünnep