2024. április 19, péntek - Emma

2017. Június 30. 09:21, péntek | Helyi
Forrás: police.hu

Sok baleset történt a tegnap a megyében

Megyénkben az elmúlt 24 órában egy súlyos sérüléssel járó, valamint nyolc anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.

Vér-vizelet mintavétel miatt 1 személyt állítottak elő az egyenruhások.

Egy Volkswagen Polo típusú személygépkocsival közlekedett 2017. június 29-én 6 óra 30 perckor egy 50 éves tabdilakos az 5301-es út 22.400-as méterénél Izsák irányába. A helyszíni szemle adataiszerint a férfi nem megfelelően választotta meg az autósebességét, ezért elvesztette uralmát a jármű felett. A Volkswagen áttért a szemköztiforgalmi sávba, ahol frontálisan ütközött az ott közlekedő Citroen Jumpy típusú tehergépkocsival, amit egy 49 éves kiskunfélegyházi férfi vezetett. A baleset következtében az 50 éves férfi súlyos sérüléseket, míg a Citroen sofőrje és egyik utasa - egy 45 éves tatabányai férfi - könnyű sérüléseket szenvedett. A teherautónak volt még egy 21 éves kiskunfélegyházi utasa, aki életveszélyesen megsérült.

Kérjük, hogy tartsákbe a közlekedési szabályokat!

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.