2024. április 25, csütörtök - Márk

2014. Március 23. 13:06, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Rózsa Sándorról és betyárseregéről a Kiskun Múzeumban

Karikás ostor pattogásától volt hangos március 22-én a Kiskun Múzeum udvara.

Karikás ostor pattogásától volt hangos március 22-én a Kiskun Múzeum udvara, Kunsági Bogár Bálint tartott ugyanis bemutatót Seres István: Karikással a szabadságért című könyvének bemutatója előtt a Tárt kapuk – nyitott nap című program keretében.

A Karikással a szabadságért – Rózsa Sándor és betyárserege 1848-ban című kötet szerzőjét Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatója faggatta. Seres István elmondta, a könyv lényegében pár hónap története. Arról szól, hogy Rózsa Sándor hogyan kapott amnesztiát. Kossuth Lajos miért fogadta el a köztörvényes bűnöző segítségét, a betyársereg miként szolgálta a forradalmat a Délvidéken.
A kutatása befejeztével ugyanaz a pozitív kép maradt meg a szerzőben Rózsa Sándorról, mint munkája elején. Rózsa Sándor tisztesen helyt állt 1848-ban, mégsem kapta meg, és kapja meg az őt megillető figyelmet – hangsúlyozta Seres István.

A kötet szerzője egyben köszönetet mondott Mészáros Mártának a kutatásban nyújtott segítségért.
A nyílt napon az érdeklődők díjmentesen látogathatták meg a Kiskun Múzeumot, a Petőfi Sándor Emlékházat és a Móra Ferenc Emlékházat.

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot