2024. május 4, szombat - Mónika

2020. Április 04. 21:36, szombat | Helyi
Forrás: Radio Smile

Részlegesen működni fognak a bölcsődék és az óvodák

Április 14-től részlegesen újra kinyitnak bizonyos bölcsődék és óvodák Kiskunfélegyházán – mondta el a Radio Smile munkatársának Csányi József polgármester.

A felügyeletet kizárólag az alábbi szülők vehetik igénybe:

• gyermekét egyedül nevelő szülő
  • egészségügyi dolgozó szülő
  • szociális ágazatban dolgozó szülő
  • kereskedelemben dolgozó szülő
  • rendvédelmi szervezetnek munkatársa
  • államigazgatásban dolgozó

Jelenleg ezen ágazatok működése nem állhat meg. Városunk ezzel szeretné segíteni azon dolgozók munkáját, akik tevékenységüket azért nem tudják elvégezni, mert gyermeküket nem tudják kire bízni.

A részlegesen megnyitott óvodákban, bölcsődékben, 3-5 fős csoportokban fogadják a gyermekeket. Csak teljesen egészséges kisgyermeket vesznek át napi felügyeletre, mely azt jelenti, hogy ha a legkisebb betegség tünetét is mutatja a gyermek (nem kifejezetten a koronavírus tüneteit), akkor nem fogja a gondozó átvenni.

Óvodák, melyek részlegesen fognak működni április 14-től:

• Bankfalui Óvoda
  • Móravárosi Óvoda
  • Dózsa György utcai Óvoda
  • Kossuthvárosi Óvoda

Bölcsődék, melyek részlegesen fognak működni április 14-től:

• Darvas téri Bölcsőde
  • Dózsa György utcai bölcsőde

Az óvodákban és a bölcsődékben is a gyermekek a már megszokott teljeskörű ellátásban fognak részesülni.

(Forrás: Radio Smile)

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál