2024. április 27, szombat - Zita

2017. Május 09. 19:10, kedd | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Pünkösdi búcsú Pálosszentkúton

A hagyományos pünkösdi búcsú Pálosszentkúton idén is várja a közelről és távolról érkezőket. A búcsúhoz kirakodóvásár kapcsolódik, szórakozási lehetőséggel.

Az önkormányzat által nyújtott belügyminisztériumi forrásból megvalósított beruházás megáldására is sor kerül.

Program:

Június 3. szombat

17:00 bérmálási szentmise és bérmálás. Celebrálja: Dr. Bábel Balázs kalocsa kecskeméti érsek, utána a felújított épületek megáldása
20:00 szentmise gyertyás körmenettel
24:00 szentmise a megholtakért, majd keresztút és virrasztás

Június 4. Pünkösd vasárnap

8:00 szentmise
9:00 vendégfogadás
10:00 köszöntő
A felújítási munkálatok ismertetése, ünnepélyes átadás, a Milleneumi Kápolna megáldása

Ünnepi köszöntőt mond:
- O. Arnold Chrapkowski, a Pálos Rend generálisa